Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Milion dla Informatyki w PWSZ

Elbląg, Milion dla Informatyki w PWSZ

Kierunek Informatyka Instytutu Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu wygrał milion złotych w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla najlepszych programów studiów w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowej Ramy Kwalifikacyjnej.

Łącznie do konkursu zgłoszono 261 wniosków, w tym 185 wniosków dla profilu ogólnoakademickiego oraz 76 wniosków dla profilu praktycznego. Powołana Komisja ministerialna pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Edwarda Jezierskiego najwyżej oceniła 13 programów kształcenia o profilu praktycznym oraz 13 programów kształcenia o profilu ogólnoakademickim. Każda z nagrodzonych jednostek otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 mln zł.
     Kierunek Informatyka PWSZ w Elblągu znalazł się na 10. pozycji wśród najwyżej ocenionych programów kształcenia z kategorii o profilu praktycznym. Ten kierunek studiów, najchętniej wybierany przez kandydatów na studia PWSZ w Elblągu, wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na specjalistów posiadających wszechstronną wiedzę i zaawansowane umiejętności w zakresie administrowania sieci, baz danych, projektowania systemów informatycznych, czy programowania. Unikalny program nauczania łączy ścisłą wiedzę z zakresu technik informatycznych z ich praktycznym wykorzystaniem.
     Wysoka ocena wystawiona przez Komisję ministerialną oznacza, że program kształcenia opracowany przez Instytut Informatyki im. Krzysztofa Brzeskiego jest spójny, innowacyjny i dostosowany do potrzeb społeczno-gospodarczych otoczenia Uczelni. PWSZ w Elblągu kładzie wysoki nacisk na rozwijanie umiejętności zawodowych studentów poprzez ich udział w praktykach zawodowych oraz ściśle współpracuje z instytucjami gospodarczymi i administracyjnymi i innymi oraz z uczelniami.
     To wszystko jeszcze bardziej potwierdza słuszność wieloletniej i uporczywej realizacji idei „złotego trójkąta”, która ma służyć transformacji społeczności Elbląga ku nowoczesnym technologiom informacyjnym.
     Otrzymany 1 mln zł Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego będzie mógł przeznaczyć na doskonalenie oferty edukacyjnej, jej „usprzętowienie” i rozwijanie systemu poprawy jakości kształcenia. 
     
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME