Wtorek 20-11-2018, imieniny Anatola, Sędzimira
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Na truskawki czy au pair?

Elbląg, Na truskawki czy au pair?

Od kilku lat niezwykle popularne stały się wakacyjne wyjazdy do pracy za granicą. Wielu młodych ludzi poszukuje zajęcia na wakacje. Szczególnie studenci starają się szukać możliwości dorobienia, ciekawego spędzenia wakacji i zdobycia nowych doświadczeń – również zawodowych.

Na rynku można znaleźć wiele bardziej lub mniej atrakcyjnych ofert wyjazdów. Poza tymi oferowanymi przez międzynarodowe firmy, do wyboru pozostają prace w przy zbiorach owoców, wyjazdy typu au pair (opieka nad małymi dziećmi) oraz Camp America (wychowawca kolonijny lub obsługa letnich wyjazdów dla dzieci). Można też znaleźć mniej popularne oferty - wyjazdy do prac sezonowych albo zajęcia organizowane przez instytucje charytatywne lub społeczne. Przykładem może być praca w rolnictwie: w zamian za wykonywane obowiązki dostaniesz zakwaterowanie, wyżywienie, czasem skromne kieszonkowe.
     Jakie korzyści może osiągnąć student wyjeżdżający za granicę do pracy na wakacje? Na pewno pieniądze, ale one nie są najważniejsze. Studenci często decydują się nawet na pracę charytatywną lub taką, która pokrywa ich wydatki związane z wyjazdem i pobytem. Istotną rolę odgrywa wtedy możliwość uczenia się i szlifowania znajomości języka obcego. Niezależnie od miejsca, do którego wyjeżdżamy, zawsze jest to związane z koniecznością porozumiewania się w obcym języku. Jest to najbardziej efektywna forma nauki. Codzienne konwersacje dają szansę szybkiego przyswojenia sobie nawet najtrudniejszych zwrotów. Dzięki nauce „na własnej skórze” można zapamiętać je na dłużej niż w normalnym toku nauki.
     Inne korzyści z wyjazdu przejawiają się bardziej w zachowaniach niż umiejętnościach. Wyjazd to świetna lekcja nawiązywania kontaktów z obcymi ludźmi, co jest szczególnie ciekawe, gdy współpracujemy z osobami z innego kraju. Obserwacja różnic kulturowych i sposobów zachowań w zwykłych codziennych sytuacjach to niepowtarzalne doświadczenie. Wakacyjne zajęcie to także nauka pracy zespołowej – umiejętności wymaganej przez praktycznie każdego pracodawcę. Efektywnej, bezkonfliktowej i wydajnej współpracy z innymi ludźmi, osiągania efektów synergii poprzez pracę w zespole - tego brakuje wielu absolwentom.
     Każda praca kształtuje nieco inne cechy i pozwala zdobyć inne doświadczenia. Uczestnicy programów typu Camp America mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności organizatorskich. Wyjazdy typu au pair mogą kształtować odpowiedzialność i umiejętność podejmowania decyzji. Zastanów się więc, po co chcesz jechać (po pieniądze, umiejętności czy zabawę...) zanim wybierzesz ofertę dla siebie. Pamiętaj, zanim podejmiesz decyzję, sprawdź firmę oferującą wyjazd, czy posiada akredytację i jak długo działa na rynku.
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Volkswagen
Ubezpieczenia OC i AC