Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Najlepsze bezpieczeństwo wewnętrzne jest na EUH-E

 
Elbląg, Najlepsze bezpieczeństwo wewnętrzne jest na EUH-E

 Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna sukcesywnie poszerza swoją ofertę edukacyjną wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy. Uczelnia prowadzi kształcenie na studiach licencjackich i magisterskich. Jedną z propozycji kształcenia jest kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.

W ostatnim czasie kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne cieszy się dużą popularnością wśród kandydatów na studia. Skąd tak duże zainteresowanie?
     Atrakcyjność tego kierunku z pewnością wiąże się z faktem, że praca w jednostkach administracji państwowej kojarzona jest ze stabilnym i pewnym zatrudnieniem, co stanowi dużą zachętę, biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku pracy – mówi dr Wojciech Janik, nauczyciel akademicki EUH-E i jednocześnie oficer Wojska Polskiego. Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne bez wątpienia daje perspektywy na przyszłość, a eksperci z tego zakresu będą coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy - zaznacza dr W. Janik. Drugim powodem, który może wpływać na zwiększone zainteresowanie może być aktualna sytuacja społeczno-polityczna na świecie i towarzyszące jej zjawiska - groźba ataków terrorystycznych, cyberterroryzmu, itp. o których coraz częściej donoszą media. Analizując te informacje i biorąc pod uwagę obserwowane zjawiska, młodzi ludzie wybierają kierunek, który daje im perspektywy na przyszłość, a eksperci z tego zakresu będą coraz bardziej poszukiwani na rynku pracy.
     
     Zatem potrzebni są specjaliści?
     Tak. Absolwenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będą przygotowani do podjęcia pracy w organach administracji publicznej różnego szczebla. Dotyczy to zwłaszcza zatrudnienia w służbach i instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa (jak np. Policja, Straż Graniczna, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne, Służba Celna) oraz w organach i służbach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo powszechne i zarządzanie kryzysowe (np. Państwowa Straż Pożarna, Wojsko Polskie, Biuro Bezpieczeństwa Narodowego). Kierunek ten przygotowuje również kadrę do pracy w organizacjach pozarządowych zajmujących się sprawami z zakresu bezpieczeństwa – m.in. bezpieczeństwem ekologicznym, socjalnym, zapobieganiem przestępczości, ochroną praw człowieka.
     
     Na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są trzy specjalności. 
     
Studenci mogą wybierać spośród trzech specjalności: służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa; bezpieczeństwo cywilne z elementami kryminologii i kryminalistyki oraz zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo cywilne.
     
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jest jedyną uczelnią wyższą w Elblągu, która ma w swojej ofercie kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne.

     Owszem są uczelnie, które mają specjalności o podobnej nazwie. Warto jednak podkreślić, że różnica między kierunkiem, a specjalnością jest bardzo duża. Na czym ona polega? Głównie na lepszym przygotowaniu do zawodu, co wynika z większej ilości przedmiotów bezpośrednio związanych z kierunkiem kształcenia. Absolwenci kończący studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne będą zatem konkurencyjni, na dzisiejszym tak trudnym rynku pracy, w stosunku do osób które ukończą tylko specjalność. Bardzo się cieszę, że EUH-E udało się stworzyć zespół bardzo dobrej kadry naukowej, którą dopełniają specjaliści i praktycy pracujący w służbach mundurowych i znający świat służb mundurowych „od podszewki”. Mam ten zaszczyt, że jestem jednym z wykładowców tej uczelni i mogę swoją wiedzą dzielić się z moimi studentami – mówi dr Wojciech Janik
     Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się Pan nie tylko ze studentami. Uczestniczy Pan w wielu konferencjach, często na poziomie międzynarodowym.
     Staram się uczestniczyć w spotkaniach i konferencjach przedstawicieli jednostek wojskowych, specjalistów i naukowców. W ostatnim czasie miałem okazję uczestniczyć wraz z moimi studentami w dwóch konferencjach poświęconych terroryzmowi: „Siły zbrojne w walce z terroryzmem” organizowanej w Wyższej Szkole Oficerskiej imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu oraz „Integracja a bezpieczeństwo – wybrane aspekty prawne, administracyjne i społeczne” w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Konferencje miały unikatowy charakter.
     
     Podczas konferencji wygłosił Pan również referaty.
     Tak, pierwszy na temat „Finansowanie terroryzmu – analiza dotychczasowej działalności ugrupowań islamistycznych” oraz „Rekrutacja i szkolenie terrorystów islamskich na przykładzie Al-Ka’idy”.
     
     Dlaczego poleciłby Pan studia właśnie na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej?
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna jako uczelnia z ambicjami akademickimi, posiada wykwalifikowaną kadrę naukowo-dydaktyczną, bogaty dorobek naukowy w zakresie nauk o państwie, nauk społecznych, prawa międzynarodowego i stosunków międzynarodowych, niezbędny do realizowania fundamentalnych treści wynikających ze standardów nauczania na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – mówi dr W. Janik
     
     Najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę również kandydaci na studia, bo choć to początek rekrutacji na studia w EUH-E to zainteresowanie kierunkiem już jest spore.
     
     Najlepszym dowodem na to ze studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne to dobry wybór są wypowiedzi studentów:
     
„Ten kierunek umożliwi mi łatwiejsze uzyskanie pracy w policji oraz zrozumienie działania oraz sposoby dowodzenia ludźmi.”
     Karol, student I roku studiów kierunek Bezpieczeństwo wewnętrzne
     
„Jako żołnierzowi zawodowemu ten kierunek otworzy mi drogę awansu oraz da możliwość zrozumienia zachowań przełożonych i podwładnych.”
     Michał, student II roku kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne
     
„Wiążę swoją przyszłość z wojskiem jako żołnierz NSR chcę uzyskiwać nowe doświadczenia oraz kwalifikacje by dostać się do grona żołnierzy zawodowych.”
     Jakub, student I roku studiów kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne
     
„Jako pracownik sektora bezpieczeństwa uzyskuję potrzebną wiedzę, by sprawnie realizować zadania które są mi powierzane.”
     Anna, studentka II roku studiów kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne
     
     
Bezpieczeństwo Wewnętrzne – Kierunek ku przyszłości
     
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
     Elbląg, ul. Lotnicza 2
     tel. 55 239 38 10
     rekrutacja@euh-e.edu.pl
     www.euh-e.edu.pl
     
     ------- Reklama -------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl