Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowe specjalności na PWSZ

Elbląg, Nowe specjalności na PWSZ

W nowym roku akademickim zostanie uruchomionych siedem, długo oczekiwanych przez studentów specjalności: ekonomika turystyki (Ekonomia), nauczycielska, filologiczna obsługa biznesu (Filologia polska), filologia germańska – translatoryka, urządzenia i instalacje elektroautomatyki (Elektrotechnika), technologia i eksploatacja maszyn, przemysłowe zastosowania mechatroniki (Mechanika i budowa maszyn).

Specjalność ekonomika turystyki powstała w celu zapoznania studenta z zasadami funkcjonowania przedsiębiorstwa turystycznego, analizą informacji niezbędnych do podejmowania decyzji oraz wspierania ich nowoczesnymi technologiami informatycznymi dotyczącymi rynku turystycznego. Studia te przygotowują pracowników o wysokich kwalifikacjach na stanowiskach menedżerskich w przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach działających w kraju i za granicą w branży turystycznej oraz samodzielne prowadzących działalności gospodarcze w zakresie turystyki i rekreacji.
     
     Poprzez wybór specjalności filologia germańska – translatoryka, student zdobywa wiedzę z zakresu biegłej znajomości języka niemieckiego, translatorski, praktycznych umiejętności warsztatowych w zakresie przekładu w relacji polsko-niemieckiej i niemiecko-polskiej, różnic i podobieństw kulturowych, zamierzonych i niezamierzonych konfliktów międzykulturowych oraz posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatyczno-komunikacyjnymi. Praktyczne umiejętności translatorskie w połączeniu z podstawowymi wiadomościami z zakresu komunikacji międzykulturowej stworzą absolwentom tej specjalności szansę znalezienia atrakcyjnego miejsca pracy jako tłumacze w przedsiębiorstwach, spółkach oraz urzędach.
     
     Studia na kierunku Filologia polska o specjalności nauczycielska pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu: nowoczesnych metod, form i technik pracy dydaktycznej, projektowania działań dydaktyczno-wychowawczych, analizowania i diagnozowania zjawisk dydaktycznych, doskonalenia się oraz rozwijania własnego warsztatu pracy, wiedzy o literaturze polskiej i obcej, teorii literatury, historii języka polskiego oraz języka jako środka porozumiewania się i tworzywa literatury, wiedzy psychologicznej i społecznej o człowieku.
     
     Absolwent filologicznej obsługi biznesu będzie doskonale przygotowany do pracy w środowisku firm, urzędów, fundacji itp. Studia na tej specjalności pozwalają na zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz umiejętności z zakresu: posługiwania się nowoczesnymi technologiami informatyczno-komunikacyjnymi, organizacji pracy w biurze, obsługi sekretariatu, redagowania korespondencji, pisania projektów, organizowania imprez pracowniczych, spotkań biznesowych i konferencji, komunikowania z klientami, języka reklamy, wiedzy psychologicznej i społecznej o człowieku.
     
     Nowopowstała specjalność technologia i eksploatacja maszyn jest przeznaczona dla studentów pragnących poznać nowoczesne metody projektowania maszyn oraz urządzeń technologicznych, w powiązaniu z ich wykonawstwem. Zdobyte wykształcenie umożliwia zatrudnienie w różnych obszarach działalności przemysłu maszynowego i przemysłów pokrewnych. Możliwe jest podjęcie pracy na stanowiskach inżynierskich jako technolodzy, kadra zarządzająca procesami produkcyjnymi, eksploatatorzy maszyn i urządzeń, specjaliści z zakresu napraw maszyn. Ponadto możliwe jest zatrudnienie w jednostkach gospodarczych, administracyjnych i edukacyjnych wymagających wiedzy technicznej i informatycznej. Zdobyta wiedza umożliwia także podejmowanie samodzielnej działalności gospodarczej.
     
     Program specjalności przemysłowe zastosowania mechatroniki obejmuje kształcenie z zakresu: budowy i eksploatacji maszyn i urządzeń mechatronicznych stosowanych w przemyśle, zastosowań techniki mikroprocesorowej i sterowników programowalnych w automatyce przemysłowej, budowy i eksploatacji układów monitorowania, nadzoru i kontroli procesów produkcyjnych, technik informatycznych, w szczególności z zakresu komputerowego wspomagania prac inżynierskich.
     
     Specjalność urządzenia i instalacje elektroautomatyki przeznaczona jest dla studentów z zainteresowaniem w kierunku projektowania i eksploatacji urządzeń i instalacji elektroautomatyki w budownictwie i przemyśle, cyfrowego i analogowego sterowania układami i urządzeniami, projektowania i eksploatacji układów automatyki, szczególnie w zakresie sterowania systemami inteligentnego budynku oraz systemami przemysłowymi. Posiądzie on również wiedzę z zakresu: budowy i eksploatacji autonomicznych źródeł energii elektrycznej ze szczególnym uwzględnieniem źródeł odnawialnych, korzystania z technik komputerowych w zakresie wspomagania inżynierskich prac projektowych i diagnostyki, zastosowania informatyki w inteligentnych sieciach przemysłowych, budownictwa mieszkaniowego i elektroenergetyce. Uzyskane umiejętności umożliwiają absolwentowi zatrudnienie na stanowiskach inżynierskich w jednostkach projektujących, wykonujących i eksploatujących urządzenia i instalacje elektroautomatyki, w zakładach przemysłowych, budownictwie oraz elektroenergetyce.
     
     - Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu nieustannie stara się poszerzać swoją ofertę edukacyjną. Poprzez otwarcie nowych specjalności liczymy na szersze zaspokojenie potrzeb zarówno przyszłych kandydatów na studia jak również w późniejszym etapie wypełnienie zapotrzebowań na rynku pracy – podsumowuje mgr Justyna Kościuk.

Oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ubezpieczenia OC i AC
Samochody używane HADM Gramatowski
Serwis i oryginalne części Audi
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!