Sobota 23-02-2019, imieniny Polikarpa, Romy
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Nowy rektor PWSZ

Uczelniana Komisja Wyborcza Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu informuje, że Kolegium Elektorów wybrało dziś (7 czerwca) prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka na rektora uczelni.

Prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk objął funkcję rektora PWSZ w Elblągu na kadencję uzupełniającą na okres do końca kadencji tj. od dziś do 31 sierpnia.
     Wybór nowego rektora spowodowany był śmiercią prof. Haliny Piekarek-Jankowskiej, która zmarła 26 maja.
     
     Zbigniew Walczyk ponownie rektorem PWSZ

     ---------
     Zbigniew Walczyk urodził się 24 stycznia 1946 r. w Kartuzach. W latach 1963-1970 studiował na Wydziale Budowy Okrętów Politechniki Gdańskiej, gdzie specjalizował się w dziedzinie turbin i turbinowych siłowni okrętowych. Uzyskał dyplomy magistra inżyniera Politechniki Gdańskiej i Leningradzkiego Instytutu Budowy Okrętów. W 1970 r. podjął pracę w Instytucie Maszyn Przepływowych Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku, w Zakładzie Dynamiki Maszyn, gdzie w 1977 r. obronił pracę doktorską pt. „Drgania wymuszone oraz stateczność ruchu wielopodporowego wirnika turbogeneratora energetycznego”. Od 1990 r. pracuje na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Mechanicznym w Katedrze Mechaniki i Wytrzymałości Materiałów, gdzie przygotował rozprawę habilitacyjną pt. „Dynamika wirnikowych maszyn energetycznych”. Kolokwium habilitacyjne odbyło się w 1992 r.
     W okresie od 1993 do 1996 r. był prodziekanem ds. nauki Wydziału Mechanicznego, zaś w okresie 1996-1998 r. prodziekanem ds. Oddziału Wydziału Mechanicznego Politechniki Gdańskiej w Elblągu.
     W 2000 r. otrzymał doroczną Nagrodę Prezydenta Elbląga, w 2001 r. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w organizowaniu i rozwijaniu PWSZ w Elblągu. W 2003 roku uzyskał tytuł profesora.
Dorota Pawłowicz, przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • wybór wydaje się słuszny. .. jednak bardzo mi żal poprzedniej Pani Profesor. Wspaniała kobieta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-07)
 • Wybierałem się na PWSZ zaocznie zrobić informatykę, ale jak się dowiedziałem że podwyższyli warunki z 70 zł na 450 zł to zmienię zdanie, wychodzi ponad 2000 tys za semestr i jak złe pójdzie 1350 za warunki, wychodzi prawie 4000 zł. Tyle to na prawie w 3miesie nie biorą. Droga strasznie zrobiła się szkoła. Pomyśle nad uczelnią w innym mieście, lub inna elbląską
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  prawie_student(2011-06-07)
 • Co Ty gadasz, ja studiowałem dłuuugo i warunków miałem duuużo i nigdy nic nie zapłaciłem, a dyplom dostałem. :P
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  już nie student(2011-06-07)
 • Tak terach chyba jest, koleś jest na 1 roku. Mówi że część płaci a reszta rezygnuje. Jak ja poszedłem na Informę to na roku było nas 160 osób, teraz koleś mówi że na początku było około 50 osób, a po roku zostało 30.Osobiście się nie dziwie, Jestem dumnym inżynierem, a pracuje jako sprzedawca :D. Młodzi widzą że nie warto wykładać dużych pieniędzy dla papierka bez pracy. Kilka osób trafiło do alstomu sporo wyjechało z kraju, a inni jak ja robią zupełnie co innego niż się wyuczyli, albo siedża na bezrobotnym i od czasu do czasu dorabiaja gdzie się da. Raczej szubko sie to nie zmieni. Jak iśc to tylko na dzienne, gdzie nic się nie traci, nie pasuje dowidzenia i idzieśz do luzowatej szkoły gdzie trzy lata imprezujesz :) A po tym okreśie masz inny papier, a prace taka sama jak po pwsz, czili UK, albo pośrednia, albo sprzedawca :P.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  INŻ.hehehe(2011-06-07)
 • Wyższe Szkoły Oficerskie czekają na WAS!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jużniepchor(2011-06-07)
 • to kolejny dramat dla tej uczelni - nieszczescie za nieszczesciem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-06-07)
 • skąd prawie_student ma takie informacje?? w tej chwili nie ma w ogóle żadnych opłat za warunki są tylko za powtarzanie przedmiotu. .. a po drugie nigdy nie kosztowało to 70 zł i zawsze było uzależnione od ilości godzin danego przedmiotu ( za jeden przedmiot mogło być 100 za inny 200), więc proponuje najpierw potwierdzić informacje i później się wypowiadać. .. a jak chcesz studiować za darmo to proponuję iść studia dzienne i i dobrze się uczyć :))
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  juz_student(2011-06-08)
 • zajmijcie się studiowaniem, a nie kombinowaniem. .. .albo od razu na, ,marchewing i zaoranie, ,. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  klm(2011-06-12)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Domena .pl
Hosting WWW BIZNES