UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

O firmach z Zacisza ma być głośno

 
Elbląg, Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ, składa gratulacje poszczególnym przedsiębiorcom
Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ, składa gratulacje poszczególnym przedsiębiorcom (fot. Anna Dembińska)

Jeszcze niedawno był tu akademik PWSZ, dziś do dawnych pokojów studenckich wprowadziły się firmy, które chcą skorzystać z usług Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Do 30 listopada mogą bezpłatnie korzystać z usług inkubatora, co powinno im pomóc w wypłynięciu na „szerokie wody” biznesu.

Projekt „ Startup House – inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu” ma pomóc młodym (działającym maksymalnie 3 lata) firmom w rozwinięciu skrzydeł. Dziś 19 przedsiębiorców podpisało umowy z inkubatorem i wprowadziło się do nowych siedzib: 14 na pierwsze piętro akademika przy ul. Zacisze i 5 do Elbląskiego Parku Technologicznego.
       - Przedsiębiorcy dostają do dyspozycji pakiet usług i produktów, za które nic nie płacą. Wydatki są finansowane z budżetu projektu. Są dwa pakiety: podstawowy o wartości 15 tys. zł rocznie i rozszerzony: ponad 50 tys. zł. W pakiecie podstawowym są usługi komputerowe, marketingowe oraz szkolenia. W pakiecie rozszerzonym, z którego będzie korzystać pięć najlepszych firm, dodatkowo oferujemy usługi specjalistyczne dla firm, które działają w branży „wysokich technologii” - mówił Bartosz Babraj, koordynator projektu.
       Z usług Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości firmy będą mogły bezpłatnie korzystać do 30 listopada tego roku. A co potem? - Później inkubator oczywiście zostaje, natomiast będą trochę inne zasady jego działania. Pod koniec okresu działania projektu przystąpimy do formułowania nowych ram działalności tych firm. I albo pozostaną tutaj na warunkach płatnych lub będą musiały znaleźć siedzibę na zewnątrz. Czy będzie nowy projekt dotyczący nowych firm, które korzystałyby z AIP bezpłatnie, to trochę za wcześnie, żeby o tym mówić – dodał Bartosz Babraj.
       Wśród 19 przedsiębiorstw, które dziś zaczęły swoją działalność w inkubatorze, branż do wyboru, do koloru. - Produkujemy kajaki dla dzieci, pierwsze na świecie. Inkubator pomoże nam wyjść na rynek globalny. Ważna jest dla nas pomoc marketingowa. Będziemy też chcieli przy pomocy specjalistów z inkubatora zastrzec wzory przemysłowe – mówił Krzysztof Gąsiorek z jednej z firm, która dziś rozpoczęła swoją inkubację.
       - Powstaliśmy dwa lata temu, jesteśmy dopiero na początku swojej drogi biznesowej. Inkubator daje nam szansę na dalszy rozwój, pozyskać i dotrzeć do nowych klientów. Myślę, że my dobrze robimy, to co robimy, ale nie umiemy się sprzedać. To główny powód dla którego zgłosiliśmy się do projektu, żeby się umieć zaprezentować w internecie, mediach, to u nas trochę kuleje i tutaj oczekuję pomocy – dodał Michał Łapiński, prowadzący ośrodek animacji, edukacji i kultury „Kacze Bagno”.
       Otwarcie nowej siedziby Akademickiego Inkubatora jest kolejnym działaniem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które ma połączyć biznes z nauką. - To przedsięwzięcie, które dziś otwieramy, wiąże się z pewnymi pomysłami na strategię uczelni. Postanowiliśmy stworzyć tzw. Centrum Współpracy z Otoczeniem Gospodarczym, Społecznym i Instytucjonalnym – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.

  Elbląg, W inkubatorze przedsiębiorcy mogą korzystać z biura, pomocy marketingowej i komputerowej
W inkubatorze przedsiębiorcy mogą korzystać z biura, pomocy marketingowej i komputerowej (fot. AD)


       W skład Centrum wejdą: Akademickie Biuro Karier, Akademickie Centrum Doradztwa i Potwierdzania Kompetencji Zawodowych, Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości, Centrum Transferu Technologii oraz Zespół Wsparcia i Doradztwa. - Elbląg staje się miastem, które w sposób uporządkowany i przemyślany zaczyna budować systemowe rozwiązania dla połączenia biznesu z nauką – chwalił Piotr Żuchowski, doradca prezydenta Elbląga ds. oświaty i przewodniczący sejmiku wojewódzkiego Warmii i Mazur. - Dzisiejszy dzień jest namacalnym potwierdzeniem, że to jedyna droga, by budować przedsiębiorstwa konkurencyjne.
       Budżet projektu „ Startup House – inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu” wynosi milion złotych, z czego 860 tys. pochodzi z dofinansowania unijnego. Projekt będzie trwał do 30 listopada. Po tym terminie firmy będą mogły nadal funkcjonować przy ul. Zacisze, ale już odpłatnie.
      

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • a jakie to znane firmy wykluły się z EPT ? Już ileś lat działa i cisza jak u Budki Suflera. Jakieś ślimaki, jakiś theConstruct. A pie. rdzistołki wymyśliły sobie sposób na wyciągnięcie kasy, będą doradzać. A kto za to płaci ? Pan płaci, pani płaci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 4
  hamulcowy(2017-02-06)
 • przesadzacie z tymi reklamami, nie da sie wejść w artykuł bo sie otwiera strona centrum ogrodów. .. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 2
  zazenowannnny(2017-02-06)
 • Tutaj nie chodzi o Biznes tylko o ciagniecie kasy z dotacji Unii ...Pseudo firmy ,pseudo strony internetowe, pseudo byznesyyy...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  19 7
  Ale kasa leci....fundacje ,,,st(2017-02-06)
 • Realizacja takich zadań przez ww Centrum przypomina swoim efektem działalności PUP. Jedyna dopuszczalna forma to dofinansowanie bezpośrednie projektów, bo tylko tam można sprawdzić ich efektywność.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2017-02-06)
 • Poprosiłbym o przedstawienie jakiegoś konkretnego przykładu kogoś, komu dzięki takiemu inkubatorowi się powiodło. Jest ktoś taki w naszym mieście? A może w województwie?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 2
  (2017-02-06)
 • a ja czekam na artykuł - jakie to firmy innowacyjne mają siedzibę w EPT - budynek za 60 mln zł, i nie mówcie że ABB bo co tam robi ABB to wiem doskonale. Tam też jest inkubator od kilku lat i co tam się wylęgło - nie licząc dzików i szczurów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  czekamy(2017-02-06)
 • Ale już nie podano jakie firmy się tam znajdują. 19 firm ani jednej nazwy nie podali
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  (2017-02-06)
 • firma która potrzebuje wsparcia w działalności to tzw biznes na chwilę, później jak z dotacji z UP 2 latka i zamykamy. takie robienie piany z niczego i na próżno, ale PWSZ zgarnia miliony na bzdurne pomysły i to jest ważne. ? bo ma kasę
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  biznesiki(2017-02-06)
 • glosno to za pare lat bedzie jak nik skontroluje
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 0
  wujek heniek(2017-02-06)
 • Apple. .. .wiadomo już, że nic tam nie powstanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 1
  Dede(2017-02-06)
 • to jest umiejetnosc. wydoic tyle kasy z ue czytaj pan placi pano placi byle miec na utrzymanie swojego budynku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  wujek heniek(2017-02-06)
 • Gość z drugiej miniaturki do artykułu był już chyba we wszystkich inkubatorach ;) Na zdjęciach u konkurencji widać Panią która pracowała w EPT lub UM ;) Nikt nie broni jej no ale...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  Troche_was_znam(2017-02-06)
Reklama