Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka Linia numer 13 powróciła na pętlę Łódzka

Oblicza Internetu - Architektura komunikacyjna Sieci

Elbląg, Oblicza Internetu - Architektura komunikacyjna Sieci Prof. dr hab. Marek Sokołowski.

W czwartek 22 listopada Instytut Informatyki Stosowanej PWSZ w Elblągu organizuje IV Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Oblicza Internetu - Architektura komunikacyjna Sieci”.

Jest to już czwarta konferencja na temat Internetu, przygotowana dzięki dobrej współpracy specjalistów z różnych dziedzin, którzy obszarem swojej naukowej refleksji uczynili Internet. Poprzednie konferencje: „Oblicza Internetu” (2004), „Oblicza Internetu. Internet a globalne społeczeństwo informacyjne” (2005), „Oblicza Internetu. Internet w przestrzeni komunikacyjnej XXI wieku” (2006), zrealizowane pod opieką naukową prof. dr hab. Marka Sokołowskiego, spotkały się ze sporym zainteresowaniem oraz uznaniem ze strony tak teoretyków, jak i praktyków Internetu, na co dzień wykorzystywanego jako doskonałe narzędzie technologiczne, służące szybkiej komunikacji, dostarczające wiedzę, informujące o ważnych problemach współczesnego świata.
     Uczestnikami konferencji będą profesorowie i pracownicy naukowi wielu polskich uczelni, m.in. Uniwersytetów: Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wrocławskiego, Gdańskiego, Łódzkiego, Warmińsko-Mazurskiego, Zielonogórskiego, Łódzkiego, UMCS w Lublinie, Uniwersytetu w Białymstoku, Uniwersytetu Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Szczecińskiej, wyższych szkół pedagogicznych, akademii ekonomicznych i innych.
     Program konferencji został podzielony na trzy sesje plenarne, które prowadzić będą: prof. dr hab. Marek Sokołowski i prof. dr hab. Józef Sienkiewicz. Rozpoczęcie konferencji planowane jest na godz. 9.30 i rozpoczyna się referatem prof. dr hab. Jacka Sobczaka z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu nt. „Wolność słowa a zjawisko inwigilacji przekazu internetowego”.
     - Konferencja jest także okazją do zaprezentowania przodujących firm naszego miasta i regionu związanych z informatyką - mówi dyrektor Instytut Informatyki Stosowanej PWSZ Krzysztof Brzeski. - Ma charakter otwarty i zapraszamy do udziału mieszkańców Elbląga, w szczególności młodzież szkolną oraz przedstawicieli firm regionu, którzy poszukują odpowiedzi na pytanie: „Czy technologią definiującą XXI wiek będzie technologia związana z rozwojem Internetu?”.
     Konferencja odbywać się będzie w Domu Studenckim na ul. Wspólnej 11/13.

MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
Naszywki
Czapka z nadrukiem
Ręcznik z haftem