Wtorek 26-03-2019, imieniny Emanuela, Teodora
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Oni kochają języki obce

 
Elbląg, Oni kochają języki obce
fot. nadesłana

Za nami szósta edycja obchodów Dnia Lingwistycznego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. 8 marca najgłośniej rozbrzmiewającym językiem w Instytucie Pedagogiczno-Językowym był język angielski i niemiecki. Uczestnikami imprezy byli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych z Elbląga, Pasłęka, Braniewa i Nowego Dworu Gdańskiego. Głównym celem spotkania było doskonalenie znajomości języków obcych oraz rozwijanie zdolności krasomówczych wśród młodzieży.

- W tym roku organizatorzy zaproponowali nową formułę konkursową, a mianowicie krótkie wystąpienie na jeden z wybranych tematów w języku angielskim lub niemieckim: „Dzień, którego nigdy nie zapomnę” lub „Dzisiaj jest moda na …” – informuje dr Anna Właszyn, wykładowca IPJ.
     W konkursie swoje umiejętności sprawdziło ośmioro uczniów. Pięcioosobowe jury zachwyciło się braćmi: Łukaszem i Dawidem Kaszkin z Zespołu Szkół w Pasłęku, którzy przygotowali wystąpienia w języku niemieckim, przyznając im pierwszą i drugą nagrodę, natomiast miejsce trzecie zajęła Martyna Cieżkowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Nowowiejskiego w Braniewie. Za wystąpienie w języku angielskim pierwsze miejsce zajął Jakub Migoń z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu, drugie miejsce zdobył Patryk Śreniawski z Zespołu Szkół w Pasłęku, który zmierzył się z trudnym tematem jakim jest depresja wśród młodzieży. Osobiste podejście Partyka do tematu głęboko poruszyło wszystkich zgromadzonych. Nagrodę za trzecie miejsce otrzymała jego szkolna koleżanka, Klaudia Butkiewicz.
     Jury przyznało również dwa wyróżnienia, które trafiły do Mateusza Stokłosy z Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych w Elblągu oraz do Wiktorii Gęsiny z Zespołu Szkół w Pasłęku.
     W tym roku po raz pierwszy przyznano Nagrodę Publiczności, którą otrzymał Dawid Kaszkin z Pasłęka. – W PWSZ w Elblągu korzystamy z możliwości jakie dają nam nowe technologie. Już w ubiegłym roku jako jedna z pierwszych Uczelni wykorzystaliśmy chatbota Messengera podczas procesu rekrutacji. Pomysł się sprawdził, dlatego też podczas Dnia Lingwistycznego stworzyliśmy bota, przy użyciu którego publiczność w prosty sposób mogła oddać swój głos na jednego z uczestników zabawy. – mówi Robert Turlej z Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą.
     Organizatorami tegorocznej imprezy byli wykładowcy dr Agnieszka Żółtowska, dr Anna Właszyn i mgr Danuta Zdrojewska, przy współpracy z mgr Piotrem Kacałą, mgr Elżbietą Rywelską-Genge i mgr Ludmiłą Pashits. W organizację, a w szczególności w prowadzenie imprezy w języku polskim i angielskim, zaangażowały się również studentki Filologii (specjalność: nauczycielska, lingwistyka stosowana oraz języki obce w biznesie): Nina Sikora, Dominika Koterwa, Izabela Akierman, Aleksandra Mandryk, Aleksandra Adamczyk, Aleksandra Bednarz oraz Małgorzata Szarmach, Martyna Rodziewicz i Nikola Polewiak, które dodatkowo zaprezentowały swoje umiejętności językowe nabyte podczas zajęć w IPJ.
     Interesującym punktem programu był występ młodzieży z Niemiec, która towarzyszyła uczniom z Zespołu Szkół Nr 1 w Nowym Dworze Gdańskim i przedstawiła satyrę na temat wszechobecnej mody na Bożonarodzeniowe dekoracje świetlne.
     Na zakończenie Dnia Lingwistycznego wręczono podziękowania nauczycielom przygotowującym młodzież do konkursu i nauczycielom przybyłym na uroczystość: Pani Ewie Szprenger z Braniewa, Pani Beacie Wildze-Wielguckiej z Elbląga, Pani Beacie Pierlejewskiej i Pani Sylwii Janiszewskiej z Pasłęka, Pani Beacie Kloskiej-Dziewirz i Pani Joannie Cybulskiej z Nowego Dworu Gdańskiego. Podziękowano również uczestnikom Konkursu Krasomówczego oraz wszystkim przybyłym gościom.
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia nowoczesna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna