Sobota 23-06-2018, imieniny Wandy, Zenona. Dzień Ojca
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kanał z widokiem na ... "park" Kanał z widokiem na ... "park"

Oxford dla ambitnych

Kiedyś kursy w Oxfordzie przez Internet mogli odbywać jedynie studenci brytyjskich uczelni, w tym roku ofertę skierowano do zainteresowanych dalszym kształceniem z całego świata. Polscy studenci są w uprzywilejowanej grupie krajów Unii Europejskiej, których obowiązują ulgowe opłaty, kształtujące się w granicach tysiąca złotych.

„Wprowadzenie do filozofii”, „Gimnastyka filozoficzna” i „Nauka patrzenia na sztukę” to pierwsze kursy prowadzone przez Internet dostępne już w bieżącym roku akademickim. Nauka na każdym kursie trwa 10 tygodni. Po jego ukończeniu student otrzymuje certyfikat. Żeby zostać słuchaczem, należy przede wszystkim biegle posługiwać się językiem angielskim. Wymagania są wysokie. Do studiowania uprawnia dobrze zdany egzamin TOEFL, CAE lub IELTS. Drugi konieczny wymóg, to stałe i szybkie łącze internetowe, które będzie pozwalało na branie udziału w zajęciach. Pozostałym wymaganiom – takim jak entuzjazm i chęć dalszego kształcenia – już zdecydowanie łatwiej sprostać.
     Jak wygląda nauka? Każda grupa, która liczy maksymalnie 25 słuchaczy, ma swojego nauczyciela, z którym pozostaje w stałym kontakcie. Profesor jest do dyspozycji studentów praktycznie całą dobę. Studenci kontaktują się zarówno z nauczycielem, jak i między sobą poprzez fora, czaty, dyskusje on - line.
     Uniwersytet planuje podobne kursy z zakresu astronomii, łaciny, greki i innych przedmiotów. Prowadzi również dłuższe kursy internetowe dla specjalistów, m.in. z dziedziny historii, praw człowieka, immunologii czy metod obliczeniowych w informatyce.
     Jeśli zamarzy nam się certyfikat amerykańskiej uczelni, możemy wybrać kurs na uniwersytecie Stanforda albo Yale. Te uczelnie prowadzą naukę przez Internet z szeregu przedmiotów razem z brytyjskim Oxfordem. Kursy trwają od jednego do kilkunastu tygodni. Można wybierać spośród takich dziedzin jak pisarstwo, astronomia, historia, nauki społeczne, ekonomia. Każdy kurs obejmuje jedną wąską działkę wybranej nauki, Zajęcia prowadzą profesorowie z tych trzech uczelni. Żeby rozpocząć kurs należy zarejestrować się na stronie internetowej www.alllearn.org.
     
     
     

RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Hosting WWW BIZNES
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena funkcyjna .com.pl