Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsza obrona na budownictwie

 
Elbląg, Pierwsza obrona na budownictwie
fot. AD

We wtorek (10 kwietnia) o godz. 8.30 w gmachu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej 137 odbędzie się obrona pracy inżynierskiej pierwszego absolwenta kierunku Budownictwo w Instytucie Politechnicznym.

Swoją pracę dyplomową pt. „Projekt budowlany wybranych elementów hali o konstrukcji stalowej” będzie bronił Karol Adamski. Opiekunem pracy dyplomowej studenta jest dr inż. Zenon Drabowicz. W skład Komisji Egzaminacyjnej wchodzą, oprócz opiekuna, prof. dr hab. inż. Jarosław Przewłócki, prof. nadzw. dr hab. inż. Piotr Korzeniowski – recenzent oraz dyrektor Instytutu Politechnicznego doc. dr inż. Jarosław Niedojadło jako przewodniczący Komisji.
     Karol Adamski w ciągu 3,5-letnich studiów osiągał najlepsze wyniki w nauce wśród studentów kierunku Budownictwo i przez cały okres studiów otrzymywał stypendium naukowe elbląskiej PWSZ. Obowiązkową, 12-tygodniową praktykę zawodową odbył w Biurze Projektowym „Poject-System” w Elblągu.
     W Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej na kierunku Budownictwo obecnie studiuje 345 przyszłych inżynierów. W ofercie kształcenia Instytutu Politechnicznego oprócz Budownictwa są jeszcze dwa kierunki studiów: Mechanika i budowa maszyn (specjalność: technologia i eksploatacja maszyn, elektromechanika samochodowa) oraz Ochrona środowiska (specjalność: inżynieria ekologiczna).
     Aby zapewnić studentom jak najlepsze warunki studiowania na kierunkach technicznych, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa rozwija swoją ofertę edukacyjną o nowe specjalności kształcenia oraz unowocześnia zaplecze dydaktyczne. W lutym tego roku przy ul. Grunwaldzkiej został oddany do użytku zespół specjalistycznych laboratoriów wraz z salami audytoryjnymi, seminaryjnymi i wykładowymi. W obiekcie znajduje się 12 nowych laboratoriów, m.in. monitoringu i ochrony środowiska, elektrotechnicznych, technologiczno-eksploatacyjnych oraz dziewięć nowych sal audytoryjnych, wykładowych i seminaryjnych, w tym duża sala audytoryjna na 320 osób. Ponadto w nowej części budynku powstały dwa specjalistyczne laboratoria dla studentów kierunku Budownictwo.
Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM
Ostatnie sztuki Skody Rapid w salonie HADM
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski