Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsza pielęgniarka w Elblągu uzyskała tytuł doktora

Elbląg, Pierwsza pielęgniarka w Elblągu uzyskała tytuł doktora
Dr Sobczak (z lewej) odbiera gratulacje z rąk rektor EUH-E.

Marzena Sobczak jest pierwszą w Elblągu pielęgniarką, która uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Pracę doktorską pt. „Empatia i asertywność wobec wypalenia zawodowego pielęgniarek” obroniła pod koniec marca br. w Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy.

Gratulacje pani doktor złożyła prof. Magdalena Dubiella-Polakowska - rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, gdzie Marzena Sobczak prowadzi wykłady dla studentów pielęgniarstwa.
     Marzena Sobczak zawodowo przez 16 lat była związana ze Szpitalem Wojskowym w Elblągu - na Oddziale Ortopedii Urazowej pracowała „przy łóżku chorego”. Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w pracy ze studentami Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, gdzie od ponad trzech lat prowadzi wykłady i sprawuje nadzór nad Pracownią Umiejętności Pielęgniarskich EUH-E. Ponadto inicjuje szereg działań, m.in. prowadzi zajęcia praktyczne z rehabilitacji i pielęgniarstwa osób niepełnosprawnych w szpitalach, domach pomocy społecznej a także w stowarzyszeniu KARAN. Swoją aktywność zawodową wiąże również z działalnością w Terenowym Kole Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, którego funkcjonowanie na nowo zainicjowała w 2006 r.
     - Pielęgniarstwo jest nie tylko zawodem, jest również stylem życia - mówi Marzena Sobczak. - Dla mnie oznacza uważne spojrzenie na drugiego człowieka, wsłuchanie się w niego, oznacza także bogactwo doświadczeń i obserwacji. Pielęgniarstwo daje możliwość wszechstronnego rozwoju i wykorzystanie w pełni swego człowieczeństwa. Pozwolę sobie przytoczyć słowa znanej XIX-wiecznej angielskiej pielęgniarki i działaczki społecznej Florencji Nightingale, która jest uważana za twórczynię nowoczesnego pielęgniarstwa: „Rzeczy wchodzące w skład pielęgniarstwa są także dostatecznie ważne, aby wymagały nauki”. Stopień naukowy, który uzyskałam, jest dla mnie potwierdzeniem moich przekonań. Mam nadzieję, że w ten sposób otwieram drzwi, przez które przejdzie więcej koleżanek z mojego miasta, bo za tymi drzwiami roztaczają sie szerokie perspektywy. Wierzę również, że dla młodych ludzi wchodzących w samodzielne życie ważne są takie wartości jak humanitaryzm, potrzeba niesienia pomocy innym oraz nauka. Dla tych ludzi jest właśnie pielęgniarstwo.
     - Bardzo nas cieszy sukces pani dr Marzeny Sobczak - mówi Henryk Fall, kanclerz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Od początku swego powstania EUH-E nieustannie podejmuje wysiłek budowania własnej, twórczej, kreatywnej kadry naukowej. Wykładają u nas wysokiej klasy specjaliści, świetni praktycy, osoby cieszące się uznaniem i autorytetem nie tylko w polskim środowisku akademickim, ale również poza jego granicami. Pani Marzena jest jednym z takich wykładowców. Skompletowanie tak dobrego zespołu, w którym ponad 40 osób legitymuje się tytułem profesora, a ponad 70 osób jest zatrudnionych na stanowisku adiunkta, jest niewątpliwie powodem do dumy. W ostatnim czasie o rozwoju kadry świadczy fakt, że jedna osoba uzyskała tytuł profesora zwyczajnego, dwie - doktora habilitowanego, piętnaście uzyskało stopień naukowy doktora, pięć osób przygotowuje się do otwarcia przewodu doktorskiego, a trzy do habilitacji. Te zmiany jakościowe w naszym zespole akademickim z pewnością cieszą i dobrze rokują rozwojowi uczelni. Korzystając z okazji chciałbym w imieniu władz uczelni i całego naszego środowiska akademickiego jeszcze raz pogratulować pani dr Marzenie Sobczak.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • fajnie, ale na EUH-E chcielibysmy moc zrobic mgr nie tylko na tak niszowych kierunkach, ale tez na jakichs normalnych typu administracja czy pedagogika
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-29)
 • od kiedy pani Dubiella ma tytuł profesora, i skąd ta cenzura wypowiedzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-29)
 • gratulacje dla p. Marzeny, wielkie słowa uznania !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-30)
 • Na EUH-E można zrobić mgr z pedagogiki.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-04-30)
 • To jest dopiero uczelnia, a nie to co uniwersytet warszawski, czy akademia medyczna w warszawie, tudzież inne uczelnie z Poznania, Wrocławia, czy Krakowa :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  pzdr(2009-04-30)
 • Heniu gratulujemy wspaniałej żony
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  asasasas(2009-05-02)
 • O człowieku świadczą nie słowa lecz czyny. Rzadko niestety tak jest. W przypadku Pani Marzeny za słowami idą czyny. Miałam przyjemnośc byc pod opieką Pani Marzenki i szkoda, że jest tak mało takich pielęgniarek, które są tak oddane swojej pracy i pacjentowi. Gratuluję serdecznie uzyskanego tytułu i uważam, że w pełni Pani na niego zasługuje!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  wdzięczna pacjentka(2009-09-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Długopis i Pióra z Grawerem
Żarówki LED
Pieczątki Trodat
Pieczątki Firmowe