Wtorek 17-07-2018, imieniny Anety, Jadwigi, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pierwsza szkoła w Elblągu pod patronatem uczelni wyższej

Elbląg, Pierwsza szkoła w Elblągu pod patronatem uczelni wyższej

Nowy system edukacji wymaga rozważnego wybierania szkół. Kolejne szczeble decydują o tym, czy uczeń ma szansę dostać się do klasy o wymarzonym profilu, a potem na upragnione studia. Coraz częściej rodzice wybierają szkoły prywatne. Jedną z takich szkół jest Zespół Szkół Akademickich w Elblągu, który od 1 grudnia rozpoczął rekrutację uczniów do pierwszej klasy Szkoły Podstawowej.

ZSA jest pierwszą w Elblągu prywatną szkołą (o uprawnieniach szkoły publicznej) utworzoną pod patronatem uczelni wyższej. W skład ZSA wchodzi również Gimnazjum oraz Liceum Akademickie, do których rekrutacja rozpocznie się od 2 stycznia przyszłego roku.
     - Zainteresowanie szkołą przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Liczba dzieci i młodzieży zainteresowanych podjęciem nauki w naszej szkole jest bardzo duża – mówi Anna Fall, dyrektor Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu. - Cieszy nas pozytywny odbiór ze strony mieszkańców Elbląga, którzy zauważyli naszą ofertę i co więcej ocenili ją jako wyjątkową i godną uwagi. Tworząc szkołę prywatną dostrzegaliśmy duże zapotrzebowanie na tego rodzaju placówkę edukacyjną w naszym mieście, której priorytetem byłby wysoki poziom kształcenia połączony z bogatą ofertą zajęć dodatkowych. Rozpoczęta rekrutacja oraz telefony, które codziennie otrzymujemy od zainteresowanych rodziców tylko to potwierdzają. Aby zapewnić sprawny i skuteczny nabór uczniów do klas pierwszych przyjęliśmy jednolite zasady rekrutacji, można się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej www.zsa.elblag.pl, na której dostępne są również do pobrania dokumenty rekrutacyjne – podsumowuje dyrektor ZSA.
     
     Co wyróżnia Zespół Szkół Akademickich w Elblągu:
     - prywatna szkoła posiadająca uprawnienia szkoły publicznej;
     - solidne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych (sprawdzianu po szkole podstawowej, egzaminu gimnazjalnego,
  matury);
     - wykwalifikowana, przyjazna uczniom kadra pedagogiczna;
     - sale przystosowane dla 6 latków;
     - niewielka ilość uczniów w klasie – 20 osób w pierwszej klasie Szkoły Podstawowej, 22 osoby w pierwszych klasach
  Gimnazjum i Liceum;
     - pracownie komputerowe wyposażone w nowoczesny sprzęt , jeden komputer dla jednego ucznia;
     - nowoczesne i dynamiczne środowisko nauczania - klasy wyposażone w tablice interaktywne, nauczanie przy pomocy
  programów multimedialnych;
     - w cenie czesnego gratis dodatkowe zajęcia z języka angielskiego;
     - stołówka szkolna serwująca zdrowe, świeże i smaczne posiłki;
     - opieka w świetlicy szkolnej w godz. 6.45 -18.15;
     - patronat Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej;
     - wykłady akademickie dla uczniów;
     -  wybrane zajęcia prowadzone przez kadrę akademicką;
     - nowoczesny budynek szkoły położony w centrum miasta, z dala od ruchliwych i niebezpiecznych ulic;
     - monitoring przed budynkiem szkoły oraz na jej terenie.
     
     Dlaczego szkoła prywatna?
     Zaletą szkół niepublicznych jest przede wszystkim to, że pomagają uczniom w maksymalnym stopniu rozwijać ich umiejętności i postawy w każdym aspekcie: intelektualnym, emocjonalnym, fizycznym i społecznym. Szkoła prywatna ma więc do zaoferowania dużo większy wybór zajęć poza programowych i stworzenia warunków, które wyposażą uczniów w wiedzę i umiejętności potrzebne w przyszłości.
     
     W ofercie dodatkowych zajęć pozalekcyjnych Zespół Szkół Akademickich proponuje:

     
     Dodatkowe zajęcia z języka angielskiego
     W I klasie Szkoły Podstawowej - kurs 60 godzin/rok. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 45 minut. Liczba uczniów w grupie: 10 osób. Zajęcia prowadzi lektor języka angielskiego, doświadczony w pracy z dziećmi. Zajęcia obejmują kształcenie i rozwijanie różnych sprawności językowych. W I klasie Gimnazjum i Liceum - kurs 120 godzin/rok. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Liczba uczniów w grupie: 11 osób. Zajęcia prowadzi lektor języka angielskiego, doświadczony w pracy z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia obejmują kształcenie i rozwijanie wszystkich sprawności językowych (mówienie, pisanie, czytanie i słuchanie).
     
     Zajęcia przygotowujące do egzaminów zewnętrznych
     Priorytetem ZSA jest przygotowanie ucznia do dalszego etapu kształcenia i osiągania przez niego jak najwyższych wyników na egzaminach zewnętrznych (na sprawdzianie po szkole podstawowej, egzaminie gimnazjalnym, maturze).
     
     
Zajęcia przygotowujące do olimpiad i konkursów przedmiotowych
     Zespół Szkół Akademickich jest nowoczesną szkołą, nastawioną na kształcenie i rozwijanie talentów oraz pracę z uczniem zdolnym. Szkoła będzie kładła duży nacisk na przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych i olimpiad.
     
     Koła zainteresowań
     Szkoła oferuje szeroką ofertę kół zainteresowań gdzie każdy uczeń może znaleźć coś dla siebie. Uczniowie będą mieli w ten sposób wyjątkowe możliwości poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań. W ofercie Szkoły są zajęcia w Szkolnych Klubach: Przedsiębiorczości, Europejskim, Ekologicznym i innych, w zależności od zainteresowań uczniów.
     
     Szachy
     Szachy to gra niezwykle wartościowa, ponieważ stanowi specyficzną kombinację sportu, naukowego myślenia i elementów sztuki. Taki rodzaj intelektualnej aktywności pozytywnie wpływa nie tylko na rozwój umysłowy, ale także osobowościowy. Szachy stanowią doskonałe narzędzie, służące do rozwijania pozytywnych cech, umiejętności i postaw takich jak obiektywizm, tolerancja, wytrwałość w dążeniu do celu. Gra w szachy doskonali pamięć i uwagę, rozwija zdolność koncentracji, logicznego myślenia.
     
     Trening pamięci
     To trening umiejętności poznawczych zawierający techniki efektywnej nauki i pracy intelektualnej. Daje możliwość praktycznego opanowania najważniejszych narzędzi pracy umysłowej. Pozwala też znakomicie rozwinąć sprawność czytania, notowania, twórczego myślenia, zapamiętywania i koncentracji. Trening ma na celu także rozbudzenie pasji uczenia się oraz zbudowania własnej strategii uczenia się. Dzięki treningowi uczeń:
     - nauczy się pracować szybciej i efektywniej,
     - będzie przyswajać wiedzę szybciej, łatwiej i skuteczniej,
     - w dużo większym stopniu skorzysta z zajęć w szkole czy później na studiach,
     - dużo łatwiej osiągnie wyższe oceny w szkole,
     - ograniczy lub skończy ze stresem w sytuacjach szkolnych i życiowych.
     
     Warsztaty i wykłady akademickie
     Wsparcia naukowo- dydaktycznego Szkole udzielili profesorowie i wykładowcy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Ścisły związek Szkoły z Uczelnią zapewni wysoki poziom merytoryczny nauczanych przedmiotów i zmobilizuje uczniów do osiągania naukowych sukcesów. Uczniowie ZSA będą mieli wyjątkowe możliwości poszerzania wiedzy i rozwijania swoich naukowych zainteresowań. Poprzez ścisły związek Szkoły z Uczelnią uczniowie będą uczestniczyć w wykładach akademickich prowadzonych przez profesorów i wykładowców EUH-E. Współpraca Zespołu Szkół Akademickich z wysoce wykwalifikowaną kadrą akademicką Wydziału Pedagogiki Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przyniesie niezwykłe korzyści edukacyjne uczniom. Będzie ona obejmowała projektowanie i realizację zajęć wspomagających wszechstronny rozwój intelektualny uczniów, jak na przykład: warsztaty filozoficznego dociekania, warsztaty kreatywności i aktywności badawczej czy współorganizowanie (wraz z nauczycielami) środowiska dydaktycznego sprzyjającego efektywnemu uczeniu się. Szkoła wykorzystuje wszelkie możliwości, jakie daje jej powiązanie z Uczelnią – uczniowie korzystać będą z Biblioteki Akademickiej, pracowni komputerowych (jeden komputer na jednego ucznia), sal wykładowych i dydaktycznych. Na potrzeby dzieci i młodzieży zostaną dostosowane i wyposażone sale lekcyjne.
     
     Świetlica szkolna
     Opiekę uczniom przed zajęciami lekcyjnymi jak i po nich zapewniać będzie świetlica szkolna czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.45 do 18.15 (w zależności od potrzeb rodziców). W bezpiecznych i komfortowych warunkach uczniowie będą mogli wypocząć, pobawić się, zjeść posiłek i odrobić pracę domową.
     
     Siedziba szkoły znajduje się w budynku EUH-E przy ul. Lotniczej 2. Szczegółowe informacje dotyczące szkoły i rekrutacji dostępne są stronie internetowej www.zsa.elblag.pl, w sekretariacie szkoły czynnym codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8-16 lub pod numerem telefonu 55 239 38 98 lub 512 54 28 76.
     

     ---------------- Reklama -----------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl