Środa 20-02-2019, imieniny Leona, Ludomira
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Pomogą w rozwoju biznesowych skrzydeł

 
Elbląg, Pomogą w rozwoju biznesowych skrzydeł
Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego (po lewej) oraz Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ podpisują umowę dot. projektu (fot. AD)
Rek

Każdy, kto zaczyna prowadzić własną firmę zmaga się z wieloma przeciwnościami. Zawiły świat przepisów, który ciągle się zmienia, brak pewności i doświadczenia, niewielki kapitał finansowy – z tym wszystkim muszą mierzyć się świeżo upieczeni przedsiębiorcy. I to właśnie oni mogą liczyć na bezpłatne wsparcie ze strony Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

A to wszystko za sprawą projektu "Startup House – Inkubacja przedsiębiorstw w Elblągu", realizowanego przez PWSZ w Elblągu. W pierwszej edycji – odbyła się ona w ubiegłym roku – udział wzięło 19 firm.
     - Staramy się monitorować ich dalsze losy. Wiemy, że część z nich zaaplikowała do Elbląskiego Parku Technologicznego, część złożyła własne wnioski na dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, część chce startować w projektach regionalnych wspierających małe i średnie przedsiębiorstwa – tak o dalszych losach uczestników pierwszej edycji opowiadał Łukasz Żołędziewski, dyrektor Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
     Teraz nadszedł czas na kolejnych. W czwartek (15 lutego) podpisano umowę na realizację drugiego etapu projektu. Będzie on kosztował niecałe 994 tys. zł, z czego ok. 844 tys. zł to środki unijne.
     W jaki sposób pomoże początkującym biznesmenom? Ten skierowany do 15 przedsiębiorców, bezpłatny program inkubacji, zapewnia debiutującym na rynku firmom dostęp do pomieszczeń biurowych oraz specjalistyczne wsparcie.
     - Stworzyliśmy pewien katalog usług, które jest im dedykowany. Firmy, wraz z opiekunem, mogą doprecyzować, które z nich będą dla nich najbardziej odpowiednie – tłumaczy Łukasz Żołędziewski. - Katalog usług jest bardzo szeroki, od szkoleń związanych z marketingiem, przez usługi ICT, po usługi księgowe, prawne, mentoring.
     Kto może skorzystać z programu?
     - Możemy wspierać firmy, które działają na rynku nie więcej niż trzy lata – odpowiedział dyrektor AIP. - Rektor powołuje komisję rekrutacyjną, która dokonuje wyboru przedsiębiorstw na podstawie takich kryteriów jak ocena biznesplanu czy zakres działalności – dodał i wyjaśnił, że istotnym czynnikiem jest również duży potencjał innowacyjności.
     Zakwalifikowane firmy będą otrzymywały wsparcie przez 10 miesiący, od marca tego roku. Chętni mogą składać wnioski od 19 do 26 lutego, do godz. 12. Stosowne formularze powinny się pojawić w ciągu najbliższych dni. Będzie je można pobrać ze strony internetowej uczelni albo osobiście, w biurze AIP przy ul. Zacisze 12. Więcej informacji na ten temat na stronie Akadedmickiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski