Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Poradnik przyszlego studenta

Dobry start to połowa sukcesu, a w Twojej karierze sukcesów nigdy za wiele.

Wybierz kierunek studiów (pisaliśmy o tym tydzień temu). Nie przeocz terminów składania dokumentów (jeśli zdajesz egzaminy na kilku uczelniach, sprawdź czy daty egzaminów się nie pokrywają). W miarę możliwości (czasowych i finansowych) weź udział w kursach przygotowawczych.
     
     Jak szukać, aby znaleźć?
     Tajemnicą ludzi sukcesu jest połączenie pracy z pasją. Powinieneś więc precyzyjnie określić swoje zainteresowania. Jeśli uwielbiasz język polski, nie decyduj się na studiowanie informatyki czy ekonomii dlatego, że te kierunki są "na czasie".
     Na czasie jest profesjonalizm w wielu wąskich dziedzinach!
     
     Jak wybierać?
     Zasobniejszy w wiedzę, kim chcesz być i jaki zawód wykonywać, wybierając uczelnię powinieneś wziąć pod uwagę następujące czynniki: pozycja uczelni i jej poziom kształcenia (kadra naukowa, baza socjalna, itd.), wiek szkoły i jej uprawnienia, sposób rekrutacji, koszty nauki, pomoc finansową dla studentów ze strony uczelni, ewentualnie opinie znajomych, którzy zetknęli się z tą szkołą.
     
     Ogólne zasady przyjęć na studia
     O zasadach rekrutacji decydują senaty poszczególnych uczelni. Uchwała o tych zasadach musi być ogłoszona co najmniej na 9 miesięcy przed rozpoczęciem roku akademickiego. Na pewno jednak na wszystkich uczelniach będziesz musiał wypełnić: formularz, ankiety i podanie (często z życiorysem), złożyć oryginał świadectwa dojrzałości lub równoważnej mu kopii i zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do studiowania na wybranym kierunku oraz wykonać od 3 do 5 fotografii. Nie zapomnij, że egzaminy wstępne są odpłatne - w roku 2003/2004 była to kwota 70-75 zł. Podobnie jak w latach ubiegłych (na uczelniach państwowych) czekają Cię egzaminy wstępne. Jedyną taryfą ulgową mogą pochwalić się zwycięzcy (a na niektórych uczelniach nawet półfinaliści) olimpiad przedmiotowych.
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary przeciwsłoneczne Roberto Cavalli
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA