Środa 19-09-2018, imieniny Januarego, Teodora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ogólna za pętlą tramwajową... Ogólna za pętlą tramwajową...

Program "Student"

Celem programu jest przygotowanie osób niepełnosprawnych, poprzez zdobycie wyższego wykształcenia, do rywalizacji o zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Wiedza jest obecnie, a także będzie w przyszłości, najważniejszym atutem osoby niepełnosprawnej w konkurencji o zatrudnienie.

Obecnie zaledwie 4 proc. osób niepełnosprawnych posiada wykształcenie wyższe, podczas gdy w całej populacji ludności Polski osób z wyższym wykształceniem jest około 9 proc. Dysproporcja ta jest świadectwem rozpowszechnionej wśród osób niepełnosprawnych świadomości istnienia barier utrudniających osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia oraz niewiary w możliwość przełamania tych barier. Program powinien stworzyć warunki mobilizujące osoby niepełnosprawne do podjęcia nauki na poziomie wyższym.
     
     Formy i zakres pomocy dla niepełnosprawnych studentów
     Przyznane w ramach programu dofinansowanie, może obejmować w szczególności następujące koszty: opłaty za studia, zakwaterowania (w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania), dojazdów, uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym sprzętu komputerowego i komputerowych programów edukacyjnych, wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.
     Łączna wysokość dofinansowania udzielonego jednemu studentowi nie może przekroczyć w jednym semestrze pięciokrotności najniższego wynagrodzenia. Pomoc finansową, o której mowa w ust.1, student może otrzymać w danym roku akademickim za okres do 10 miesięcy. Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać dofinansowanie na jednym z kierunków, według własnego wyboru. Dofinansowanie nie przysługuje w czasie trwania urlopu studenta.
     Dopuszcza się możliwość wypłaty dofinansowania w sytuacji powtarzania roku akademickiego przez studenta z zastrzeżeniem, iż może to nastąpić tylko jeden raz w ciągu trwania studiów. Zakres udzielonego dofinansowania, uzależniony jest od: sytuacji majątkowej studenta, pozytywnych wyników w nauce, kierunku studiów.
     W uzasadnionych przypadkach prezes zarządu PFRON może przyznać ze środków przeznaczonych na realizację programu stypendium specjalne dla: studentów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce, studentów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce i podejmujących naukę na studiach wyższych zagranicznych. Zasady podejmowana decyzji o przyjęciu do uczestnictwa w programie studentów określają procedury realizacji programu. Dokument potwierdzający kontynuację nauki w szkole wyższej oraz oświadczenie o wysokości średnich miesięcznych dochodów brutto w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym należy przedkładać każdorazowo przed rozpoczęciem nowego semestru studiów.
     Informacje - Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Elblag ul. 12 Lutego 5a, tel: (055) 232 69 35, tel/fax: 237 41 50, e-mail: erkon@softel.elblag.pl.
     

RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Agama brodata
Ochotka żywa
karma p. falista
Artemia