Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Program "Student"

Celem programu jest przygotowanie osób niepełnosprawnych, poprzez zdobycie wyższego wykształcenia, do rywalizacji o zatrudnienie na otwartym rynku pracy. Wiedza jest obecnie, a także będzie w przyszłości, najważniejszym atutem osoby niepełnosprawnej w konkurencji o zatrudnienie.

Obecnie zaledwie 4 proc. osób niepełnosprawnych posiada wykształcenie wyższe, podczas gdy w całej populacji ludności Polski osób z wyższym wykształceniem jest około 9 proc. Dysproporcja ta jest świadectwem rozpowszechnionej wśród osób niepełnosprawnych świadomości istnienia barier utrudniających osobom niepełnosprawnym zdobycie wykształcenia oraz niewiary w możliwość przełamania tych barier. Program powinien stworzyć warunki mobilizujące osoby niepełnosprawne do podjęcia nauki na poziomie wyższym.
     
     Formy i zakres pomocy dla niepełnosprawnych studentów
     Przyznane w ramach programu dofinansowanie, może obejmować w szczególności następujące koszty: opłaty za studia, zakwaterowania (w przypadku nauki poza miejscem stałego zamieszkania), dojazdów, uczestnictwa w zajęciach mających na celu podniesienie sprawności fizycznej lub psychicznej, zakupu przedmiotów ułatwiających lub umożliwiających naukę, w tym sprzętu komputerowego i komputerowych programów edukacyjnych, wyjazdów organizowanych w ramach zajęć szkolnych.
     Łączna wysokość dofinansowania udzielonego jednemu studentowi nie może przekroczyć w jednym semestrze pięciokrotności najniższego wynagrodzenia. Pomoc finansową, o której mowa w ust.1, student może otrzymać w danym roku akademickim za okres do 10 miesięcy. Student studiujący równocześnie na kilku kierunkach studiów może otrzymywać dofinansowanie na jednym z kierunków, według własnego wyboru. Dofinansowanie nie przysługuje w czasie trwania urlopu studenta.
     Dopuszcza się możliwość wypłaty dofinansowania w sytuacji powtarzania roku akademickiego przez studenta z zastrzeżeniem, iż może to nastąpić tylko jeden raz w ciągu trwania studiów. Zakres udzielonego dofinansowania, uzależniony jest od: sytuacji majątkowej studenta, pozytywnych wyników w nauce, kierunku studiów.
     W uzasadnionych przypadkach prezes zarządu PFRON może przyznać ze środków przeznaczonych na realizację programu stypendium specjalne dla: studentów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce, studentów posiadających szczególne osiągnięcia w nauce i podejmujących naukę na studiach wyższych zagranicznych. Zasady podejmowana decyzji o przyjęciu do uczestnictwa w programie studentów określają procedury realizacji programu. Dokument potwierdzający kontynuację nauki w szkole wyższej oraz oświadczenie o wysokości średnich miesięcznych dochodów brutto w przeliczeniu na jednego członka rodziny pozostającego we wspólnym gospodarstwie domowym należy przedkładać każdorazowo przed rozpoczęciem nowego semestru studiów.
     Informacje - Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych, Elblag ul. 12 Lutego 5a, tel: (055) 232 69 35, tel/fax: 237 41 50, e-mail: erkon@softel.elblag.pl.
     
RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE
OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne XAVIER GARCIA