Piątek 19-04-2019, imieniny Leona, Adolfa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Promocja książki

Elbląg, Promocja książki

Nakładem Wydawnictwa Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej ukazała się książka pt. „Organizacje Pozarządowe w Elblągu. Ludzie-działania-współpraca z samorządem” autorstwa Karoliny Ciechorskiej-Kuleszy i Cezarego Obracht-Prondzyńskiego. W piątek 13 kwietnia odbędzie się spotkanie promocyjne wydawnictwa.

Bezpośrednią przesłanką podjęcia prezentowanych w książce badan było zainteresowanie władz samorządowych Elbląga oceną relacji między samorządem a organizacjami pozarządowymi w kontekście planów związanych z przygotowaniem wieloletniego planu współpracy.
     Autorzy zastosowali dwie techniki badawcze: pogłębione wywiady swobodne oraz zogniskowane wywiady grupowe z przedstawicielami elbląskich organizacji pozarządowych. W sumie przeprowadzono 27 indywidualnych wywiadów swobodnych oraz dwa tzw. „fokusy”. Wywiady poprzedzała analiza materiałów zastanych: dostępnej literatury, materiałów źródłowych (w tym urzędowych i organizacyjnych) oraz dotychczasowych badań opisujących sferę pozarządową w Elblągu i procedury współpracy z samorządem.
     Autorzy odnieśli także uzyskane wyniki do ogólnopolskich wyników badań, w tym związanych z ocenami zaufania do organizacji społecznych, a także dotyczących obszarów ich działalności. Dzięki zastosowanym metodom udało się uzyskać pełniejszy obraz elbląskiego środowiska pozarządowego, niż początkowo zakładano. Taka też była specyfika przyjętego scenariusza badawczego, który nie zamykał obszarów penetracji i umożliwiał samodzielne refleksje uczestnikom badań. Z przeprowadzonych wywiadów z przedstawicielami organizacji pozarządowych uzyskano możliwie pełny obraz elbląskich organizacji. Mimo sygnalizowanych problemów i trudności autorzy zobaczyli ogromne zaangażowane ich przedstawicieli w różnorodne przedsięwzięcia. Za opowieściami liderów i animatorów kryje się autentyczna praca dziesiątek wolontariuszy, członków stowarzyszeń, sympatyków, kooperantów skierowana na pomoc wielu ludziom, na angażowanie i mobilizowanie, na animowanie różnych zdarzeń, na budowanie społecznych więzi, na wspieranie i angażowanie młodych.
     Prezentowany materiał jest nie tylko ciekawą opowieścią o organizacjach pozarządowych, ale także o samym Elblągu doby transformacji. Są tu bowiem informacje o społeczeństwie, strukturze społecznej, o funkcjonowaniu elit, ale i o uprzedzeniach, nieufności, podziałach środowiskowych. I choć rozmówcy nie ukrywali, że są problemy, bariery i kłopoty w prowadzeniu działalności społecznej, to jednocześnie autorzy są pod wrażeniem ich aktywności, którą dane im było opisać.
     
     Spotkanie promocyjne odbędzie się w piątek, 13 kwietnia, o godz. 16 w siedzibie EUH-E przy ul. Lotniczej 2 (sala biblioteki).
     
Ewa Rucińska, specjalista ds. promocji EUH-E
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • napisaliscie tez kto ile i za co wzial lub bierze kase? :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • A to jest najciekawsze !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • Jasne, myślę, że autorzy za kasę z tego bestselleru i pięciu unijnych projektów właśnie odbywają 2-letnią podróż dookoła świata najnowszym modelem Tesla Roadster, nie wierzycie???; ) Przez takie idiotycznie zawistne komentarze widać jaka wiocha robi się z tego miasta; ] Olsztyn już mniej narzeka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • a dlczego to nie ma byc ciekawe? przeciez pieniadze napedzaja wszystko wiec niczego byscie bez KASY miasta nie zrobili. wiec prosze napisac i czy w tej publikacji to uwzgledniliscie. to najstotniejsze a nie banialuki. a wlasnie ze za kase z projektów niezle sie bawicie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-10)
 • ten raport to lipa nieaktualna już bo robiona 2 lata? 3 temu? temu. .badania raporty muszą być robione na gorąco. LIPA :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-04-11)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z motoryzacją
Fototapety przestrzenne
Fototapety z architekturą
Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm