Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PWSZ rozwija skrzydła

 
Elbląg, PWSZ rozwija skrzydła Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: Zbigniew Walczyk – rektor PWSZ, Grzegorz Nowaczyk – prezydent ELblaga, Jarosław Niedojadło - dyrektor Instytutu Politechnicznego PWSZ (fot. WS)
Rek

I to dosłownie. Dziś bowiem (23 lutego) oficjalnie do użytku oddane zostało nowe skrzydło budynku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej przy alei Grunwaldzkiej. Budowa nowej części i modernizacja dotychczasowych obiektów uczelni trwała ponad 5 lat i pochłonęła 26 milionów złotych. Zobacz zdjęcia z uroczystości.

Dziewięć nowych sal wykładowych mogących pomieścić 920 studentów i dwanaście specjalistycznych laboratoriów wyposażonych w wysokiej jakości sprzęt – to tylko część inwestycji.
     - Inwestycja obejmowała budowę nowego obiektu o powierzchni 3100 metrów kwadratowych oraz modernizację budynku „po politechnicznego”. Obecna przestrzeń dydaktyczna to bez mała 20 tysięcy metrów kwadratowych, z czego 7400 metrów to powierzchnia socjalna dla studentów - wylicza prof. dr hab. inż Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ.
     W nowym skrzydle PWSZ znajduje się imponująca, nowocześnie zaprojektowana aula na 320 miejsc, dwa audytoria (140 miejsc każde), dwie sale mieszczące po sto osób oraz trzy sale wykładowe (40 miejsc każda). W nowym budynku powstały też laboratoria dla studentów: biologii i ekologii (dwie pracownie), monitoringu, technologii i chemii środowiska, diagnostyki, eksploatacji i napraw maszyn, maszyn i napędów elektronicznych, elektrotechniki i metrologii, mechaniki płynów i hydrologii, mechatroniki, inżynierii materiałowej (trzy pracownie), instalacji budowlanych oraz CAD/CAM (dwie pracownie).
     Dwa skrzydła uczelni połączone zostały oszklonym przejściem. Inwestycja objęła także „stary” budynek PWSZ. W dawnym segmencie uczelni zmodernizowano sale dydaktyczne, część pomieszczeń zaadaptowano na laboratoria dla kierunku budownictwo oraz nowe sale, zmodernizowano i rozbudowano istniejącą bibliotekę. W całym obiekcie zmodernizowano wszystkie instalacje techniczne, wybudowano podjazdy, dodatkową klatkę schodową i windę ułatwiającą osobom niepełnosprawnym poruszanie się po uczelni. Budynek został ocieplony.
     Projekt objął także modernizację pomieszczeń budynku PWSZ przy ul. Wojska Polskiego, tu powstały trzy laboratoria eksploatacji i zarządzania sieciami komputerowymi, studio multimedialne, dwie sale dydaktyczne. W ramach inwestycji doposażono informatyczny system uczelni, zbudowano i wdrożono system zdalnego nauczania e-lerning oraz Zintegrowany System Zarządzania Uczelnią USOS (Uczelniany System Obsługi Studiów). W Domu Studenckim przy ul. Wspólnej powstało wysoce wyposażone studio multimedialne.

 


     - Studio multimedialne w zasadzie nazwać można telewizją cyfrową. Będzie wykorzystane przede wszystkim do zrealizowania tematu e-lerningu w prawdziwym wydaniu, czyli prowadzenia zajęć na żywo on-line - tłumaczy mgr inż Krzysztof Brzeski, dyrektor Instytutu Informatyki Stosowanej. - Sale audytoryjne na Wojska Polskiego i przy al. Grunwaldzkiej wyposażone są w kamery śledzące z możliwością sterowania ze studia cyfrowego znajdującego się w budynku przy ul. Wspólnej. Możemy na żywo strumieniować obraz z wykładu do sieci internet, ewentualnie nagrywać te wykłady i udostępniać asynchronicznie studentom. Wszystko w jakości HD.
     W ramach informatyzacji uczelni PWSZ wdrożyła nową sieć lan i telefonię voip. Nowinką jest także cyfrowa legitymacja dla studentów.
     
     Całkowity koszt projektu pn. „Rozbudowa i modernizacja infrastruktury dydaktycznej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu służącej kształceniu kadr nowoczesnej gospodarki ze szczególnym nastawieniem na nowoczesne technologie informatyczne” wynosi 26 206 409 zł, z czego ponad 90 procent zostało sfinansowane przez Unię Europejską.
     Budowa i modernizacja budynków to ok. 15 milionów złotych, pozostała część pieniędzy została przeznaczona na wyposażenie uczelni.

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Szkoda tylko, że podpisano umowę z Olsztyńska uczelnia w sprawie Modrzewiny www.umelblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  I.gor(2012-02-23)
 • Ale tygiel od czerwonych po czarnych!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
 • Mógłby ktoś pomyśleć by poszerzyc specjalosci medyczne w UH-E np. położna. Chciałabym studiować taki kierunek jednak nie stac mnie na akademie medyczna a taki kierunek jest jedynie dostępny dla osob pracujących już w tym zawodzie a majacych wykszt. zawodowe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblążANKA31(2012-02-23)
 • szkoda tylko ze studentow jak na lekarstwo
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  truki(2012-02-23)
 • Kto wybierał kolor. .. dlaczego nie została zachowana kolorystyka. .. ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Lukeee(2012-02-23)
 • Mają to gdzieś
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
 • panie nowaczyk w niedziele rozdaja oscary
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ni(2012-02-23)
 • Co za szkaradztwo, kto to projektował ? Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
 • Wykonawstwo też fatalne, odchyłki od zaprojektowanej powierzchni (prawdopodobnie cylindrycznej) na elewacji jak na świeżo zaoranym polu na gliniastej roli przez pijanego traktorzystę z okolic Lelkowa. Hero.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
 • Moze wkoncu otworza porzadny kierunek dla inżynierow na studiach niestacjonarnych - chociazby energetyka lub eksploatacja maszyn i urzadzen a nie same ekonomiczne gowno. .. a polowa stodentow zaocznych zeby ukonczyc inzyniera do gdanska jezdzi albo do olsztyna zamiast pieniadze w Elblagu zostawiac. .. .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Przyszly Inżynier z UWM(2012-02-23)
 • dobrze, że klubu studenckiego, ktory zapowiadano, jednak nie pobudowano. studenci maja się uczyć, nie bawić. bawić sie będą jak skończą studia, nie dostaną pracy w polsce i wyjadą za granicę.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
 • Postudiowałabym sobie w takiej uczelni, szkoda, że jest rozrzucona po calym Elblągu, na Czerniakowskiej -języki, na Wojska - informatyka, na Wspólnej akademik i na Grunwaldzkiej cala reszta. Warto by ograniczyć sie do dwoch lokalizacji. Prezydent Slonina slusznie chciał pobudować campus studencki na placu miedzy Zeromskiego, a Mickiewicza, i tam należaloby umieścić Instytut Językowy, oraz jeden akademik. A budynki na Grunwaldzkiej ściślej powiązać z Halą sportową, oraz dobudować tam akademik wraz z klubem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2012-02-23)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety dziecięce
Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Fototapety z erotyką
Fototapety do lekarza/dentysty