Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

PWSZ w Elblągu stwarza kandydatom nowe możliwości! Oferta Instytutu Ekonomicznego

 

Przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia oraz ekonomika procesów logistycznych . O takie dwie nowe specjalności – już w najbliższej rekrutacji – poszerzy się oferta Instytutu Ekonomicznego Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Nowości, które oferuje Uczelnia, nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością poszerzą możliwości znalezienia pracy przez przyszłych absolwentów.

Pierwsza specjalność skierowana jest do osób, które po studiach myślą o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej, o podjęciu pracy w służbach mundurowych, jak również w służbach organizacji ochrony firm i instytucji, ale nie tylko – dzięki temu iż specjalność ta powstaje w ramach kierunku Ekonomia, jej absolwenci będą ekonomistami, będą więc świetnie przygotowani do utworzenia i prowadzenia własnej działalności, w tym szczególnie w obszarze detektywistyki i ochronie osób i mienia – zapewnia dr Mariusz Darabasz – Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ w Elblągu.
     
     Co przyczyniło się do decyzji o utworzeniu tej specjalności?
     
– Z początkiem 2014 roku, nastąpiła deregulacja wielu zawodów, m.in. detektywa oraz pracownika ochrony osób i mienia, oznacza to, że osoba ubiegająca się o przyznanie licencji na wykonywanie tych zawodów nie będzie musiała zdawać egzaminów, a wystarczy że przedstawi zaświadczenie o odbytym szkoleniu, którego zakres bez mała w całości zawarty jest właśnie w programie kształcenia na specjalności Przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia – informuje Dyrektor Darabasz.
     
     Kandydaci, którzy wybiorą tę specjalizację w trakcie studiów nabędą ponadto umiejętności uzgadniania planów ochrony obiektów, funkcjonowania fizycznych i elektronicznych systemów zabezpieczania obiektów, stosowania technik interwencji, czy też wywiadu gospodarczego, zaznajomią się również z organizacją i funkcjonowaniem przedsiębiorstw, dzięki czemu nauczą się prowadzenia własnego biznesu.
     
     Drugą z nowości, które proponuje Instytut Ekonomiczny jest specjalność ekonomika procesów logistycznych. Specjalność ta została utworzona w odpowiedzi na wzrastające zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny logistyki. Eksperci ds. logistyki są poszukiwani w przedsiębiorstwach produkcyjnych i handlowych, firmach spedycyjnych, transportowych, doradczych oraz w jednostkach administracji publicznej odpowiedzialnych za procesy logistyczne oraz w firmach doradczych i certyfikujących. Jednym słowem wszędzie tam, gdzie zarządza się przepływem towarów.
     
– Również w tym przypadku mamy dla kandydatów coś ekstra - mówi Dyrektor Instytutu – obecnie każda firma transportowa w Polsce jak i w całej Europie musi być zarządzana przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje, poświadczeniem ich posiadania jest uzyskanie certyfikatu kompetencji zawodowych w transporcie drogowym, wydawanym przez Instytut Transportu Samochodowego. Tak się składa - dodaje dr Darabasz, że utworzony przez nas program kształcenia na specjalności ekonomika procesów logistycznych pozwoli jej absolwentom na zdobycie takiego certyfikatu bez konieczności zdawania pisemnych egzaminów teoretycznych , ponieważ zakres studiowanych przedmiotów pokryje się z zagadnieniami wymaganymi podczas zdobywania certyfikatu.

 


     Absolwenci tej specjalności zdobędą ponadto umiejętność analizy i oceny ekonomicznych procesów logistycznych, opracowania strategii łańcuchów dostaw, wdrażania innowacji logistycznych, użytkowania systemów informatycznych w działalności logistycznej czy zarządzania relacjami z dostawcami i odbiorcami.
     
     Jak nadmienia Dyrektor Darabasz – Wielką zaletą studiowania w naszym Instytucie jest fakt, że zajęcia i warsztaty ze specjalistycznych przedmiotów zawodowych prowadzone są przez wykładowców-praktyków, np. przedmiot kryminologia i kryminalistyka prowadzony jest przez wybitnego specjalistę, biegłego sądowego pracownika Laboratorium Kryminalistycznego w Gdańsku, zajęcia z Public Relations poprowadzi specjalista z Zespołu Prasowego Komendanta Policji , natomiast zajęcia z Bezpieczeństwa w komunikacji – Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Natomiast w ramach zajęć terenowych organizowanych na naszej Uczelni studenci zwiedzą laboratoria kryminalistyczne: Policji, Uniwersytetu Gdańskiego, mają również możliwość zwiedzenia studia telewizyjnego i obserwacji nagrań programów telewizji Polsat, czy TVN.
     W ramach Instytutu Ekonomicznego prowadzona będzie ponadto - jak w roku poprzednim- rekrutacja na następujące kierunki, a wśród nich specjalności:
     
     Administracja:
     - administracja samorządowa i finanse publiczne,
     - administracja bezpieczeństwa publicznego
     
     Ekonomia:
     - ekonomika procesów logistycznych, NOWOŚĆ
     - przedsiębiorczość w detektywistyce i ochronie osób i mienia, NOWOŚĆ
     - ekonomika turystyki,
     - ekonomika menedżerska,
     - przedsiębiorczość gospodarcza
     
     Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpocznie się już 1 czerwca 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kształcenia na stronie: www.pwsz.elblag.pl
     
     

--------Reklama---------
     
Redakcja
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl