Czwartek 18-10-2018, imieniny Łukasza, Juliana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ojczyznę kochać trzeba i szanować. Ojczyznę kochać trzeba i szanować.

Rozpoczęli rok i opowiedzieli o planach

 
Elbląg, Rozpoczęli rok i opowiedzieli o planach Władze uczelni i studenci (fot. Michał Skroboszewski)
Rek

Studenci Elbląskiej Uczelni Humanistyczno- Ekonomicznej rozpoczęli rok akademicki. Sporo mówiono o planach uczelni, a te zakładają otwarcie kierunku lekarskiego już za dwa lata i wybudowanie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.  Zobacz zdjęcia z inauguracji roku akademickiego. 

- Gdy 14 lat powstawała elbląska uczelnia mieliśmy ambicje, żeby stworzyć ośrodek akademicki oferujący wysoką jakość kształcenia. Od początku staraliśmy się analizować potrzeby edukacyjne mieszkańców Elbląga i regionu, aby jak najlepiej dostosować do nich naszą ofertę – mówił Zdzisław Dubiella, rektor EUHE, a do niedawna radny Prawa i Sprawiedliwości. - W chwili powołania kształciliśmy na jednym kierunku, natomiast dzisiaj oferujemy naukę na siedmiu kierunkach i czterdziestu specjalnościach w ramach dwóch wydziałów – Nauk o Zdrowiu oraz Administracji i Nauk Społecznych.
     Jak wyjaśniał Dubiella w najbliższych dniach uczelnia złoży wniosek do Polskiej Komisji Akredytacyjnej o wyrażenie zgody na otwarcie kierunku lekarskiego.
     - Wydział Nauk o Zdrowiu przygotował już program kształcenia i liczymy, że uda nam się rozpocząć je od roku akademickiego 2017/2018 – mówił rektor. - Do tego czasu musimy zrealizować nową, dużą inwestycję, czyli budowę i wyposażenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
     Ma ono powstać na terenie działki graniczącej z uczelnią, tej samej, którą radni oddali uczelni w użytkowanie wieczyste podczas ostatniej sesji.
     - Główną ideą będzie wspólny trening zespołów medycznych na wielu poziomach i specjalizacjach, świadczenie opieki medycznej, począwszy od pomocy przedszpitalnej, symulatorów Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali operacyjnej i porodowej. Powstaną również pracownie kształcenia umiejętności dla studentów, nie tylko medycyny, ale i innych kierunków Wydziału Nauk o Zdrowiu – opowiadał o planach uczelni Zdzisław Dubiella. - Koncepcja kształcenia dla planowanego kierunku lekarskiego przewiduje również prowadzenie zajęć klinicznych w elbląskich podmiotach leczniczych, z udziałem fachowców z elbląskiego rynku medycznego.
     Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem EUHE będzie trzecią uczelnią niepubliczną w kraju kształcącą lekarzy.

mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

karma kanarek
ichtovit
Cats Best 10L
Fretka