Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Rynek pracy szuka programistów

 
Elbląg, Rynek pracy szuka programistów

Ponad 13 tys. ofert pracy na stanowiskach związanych z branżą IT można było znaleźć w I kwartale tego roku w serwisach ogłoszeniowych. Niemal połowa ofert dedykowana była programistom.

Jak wynika z analiz najbardziej ceni się pracowników ze znajomością Net, Jawa, C++. Kolejne kategorie wśród najbardziej poszukiwanych to specjaliści od administrowania i testowania systemów. Tak duże zainteresowanie fachowcami od programowania i administracji jest wynikiem tego, że stanowią oni podstawę każdego zespołu tworzącego i utrzymującego wszelkie aplikacje. Ponadto okazuje się, że Polska stała się zagłębiem programistycznym dla korporacji międzynarodowych.
     Instytut Informatyki Stosowanej im. Krzysztofa Brzeskiego PWSZ w Elblągu od lat kształci wysoko cenionych przez pracodawców specjalistów branży IT. Obecnie w Instytucie w ramach kierunku Informatyka prowadzone są następujące specjalności:
     - administracja systemów i sieci komputerowych
     - grafika komputerowa i multimedia
     - projektowanie baz danych i oprogramowanie użytkowe
     
     Zajęcia prowadzone przez wykładowców-praktyków, w małych grupach, dają możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, wśród której są zarówno pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelni państwowych (w tym m.in. Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej), specjaliści zatrudnieni w firmach i korporacjach informatycznych. To wszystko, w połączeniu z nowocześnie wyposażoną bazą specjalistycznych laboratoriów, przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy.
     
     O wysokiej jakości kształcenia świadczy również fakt otrzymania nagrody w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za najlepszy program kształcenia w zakresie wdrażania systemów poprawy jakości kształcenia oraz Krajowej Ramy Kwalifikacji. Otrzymany 1 mln zł Instytut przeznaczył na doskonalenie oferty edukacyjnej, szkolenia kadry, zakupy sprzętu i oprogramowania, wszystko w celu poprawy jakości kształcenia.
     
     Bardzo cenione na rynku pracy są praktyki zawodowe. Studenci informatyki odbywają je w wymiarze 15 tygodni w największych elbląskich firmach. Co roku od kilku do 10 studentów odbywa praktyki za granicą w ramach programu Erasmus+. Najczęściej są to praktyki w firmach i instytutach w Karlsruhe w Niemczech, z którymi nasz Instytut utrzymuje kontakty i współpracuje. Wysoki poziom wiedzy jaki reprezentują studenci PWSZ w Elblągu powoduje, że są oni bardzo pożądani przez przedsiębiorców przyjmujących ich na praktykę. Potwierdzają tym samym, że zdobyte podczas studiów umiejętności pozwalają skonfrontować pozyskaną wiedzę z potrzebami pracodawcy i rynku pracy. Często miejsce praktyk staje się dla studentów pierwszym miejscem pracy, miejscem realizacji pracy dyplomowej czy pomysłem na podjęcie własnej działalności.
     
     W ramach studiów studenci mogą ponadto uczestniczyć w licznych akademiach ICT i uzyskać certyfikowany dyplom ukończenia kursów informatycznych w zakresie: programowania, administrowania i grafiki (Microsoft, Cisco, Linux, Oracle Java, itp.). Certyfikaty te są bardzo cenione w branży IT i często otwierają drogę szybkiej kariery zawodowej na całym świecie.
     
     W ofercie Instytutu są również ciekawe propozycje studiów podyplomowych, m.in. z zakresu grafiki komputerowej czy administrowania sieciami komputerowymi więcej na stronie.
     
     Rekrutacja na studia w PWSZ w Elblągu już trwa. Pełna oferta kształcenia na rok akademicki 2016/2017 znajduje się na stronie.                                            
                        
                     PWSZ w Elblągu
     
#StudiujZawodowo
     
--------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl