Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Seminarium dla nauczycieli akademickich

Elbląg, Seminarium dla nauczycieli akademickich

W czwartek (21 października) w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu odbędzie się seminarium konsultacyjne "Krajowe Ramy Kwalifikacji. Budowa programów studiów na bazie efektów kształcenia".

Projekt ustawy o zmianie ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym” ogłoszony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego z datą 30 marca 2010 r., zapowiada wprowadzenie Krajowych Ram Kwalifikacji – nowego narzędzia organizacji kształcenia. Uczelnie mają uzyskać znaczną autonomię w sferze dydaktyki - będą mogły samodzielnie budować programy kształcenia, jednakże z zachowaniem metody właściwej dla ram kwalifikacji. W szczególności zobowiązane będą do budowy programów bazujących na efektach kształcenia z wykorzystaniem opisu wymagań właściwych dla poziomów KRK oraz dla obszarów kształcenia. Standardy akredytacji zostaną dostosowane do nowych zasad.
     Ta zmiana może stanowić dla uczelni prawdziwe wyzwanie. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zaplanowało na rok akademicki 2010/11 kilkadziesiąt seminariów konsultacyjno-dyskusyjnych, których celem ma być zapoznanie pracowników szkół wyższych z nowymi zasadami przygotowywania programów studiów. Prace te prowadzone są i finansowane w ramach programu „Krajowe Ramy Kwalifikacji w szkolnictwie wyższym jako narzędzie poprawy jakości kształcenia” (POKL 4.1.3).
     
     Czwartkowe seminarium odbędzie się w instytucie PWSZ przy ul. Wojska Polskiego 1, I piętro
     
     Program seminarium:
     10.45 – 11.15 - Rejestracja uczestników
     11.30 – 13 - Sesja I
     - Krajowe Ramy Kwalifikacji dla polskiego szkolnictwa wyższego – dr Tomasz Saryusz - Wolski
     - Projektowanie programów studiów w oparciu o efekty kształcenia zdefiniowane dla obszarów kształcenia – prof. Maria Próchnicka
     13 – 13.20 - Przerwa na kawę
     13:30 – 15.30 - Sesja II (warsztatowa)
     Budowa programów studiów (sesje równoległe):
     - dla nauk technicznych – dr Tomasz Saryusz-Wolski
     - dla nauk przyrodniczych – prof. Jerzy Bolałek
     - dla nauk humanistycznych – prof. Maria Próchnicka
     Każda sesja poświęcona dwóm tematom:
     - Jak budować program (curriculum) na bazie efektów uczenia się zdefiniowanych dla obszaru studiów?
     - Jak budować program zajęć (sylabus) na bazie macierzy efektów uczenia się?
Justyna Kościuk, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO
Naszywka HERB ELBLĄGA