UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblagu
Rek

Strumień pieniędzy dla PWSZ

 
Elbląg, Michał Wypij (w środku) z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał prof. Zbigniewowi Walczykowi, rektorowi PWSZ, „czek” na 6 milionów złotych
Michał Wypij (w środku) z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał prof. Zbigniewowi Walczykowi, rektorowi PWSZ, „czek” na 6 milionów złotych (fot. Anna Dembińska)
Reklama

6 milionów złotych na inwestycje w szeroko pojęty „kapitał ludzki” otrzymała elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za te pieniądze studenci elbląskiej uczelni mają zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe, skorzysta też kadra dydaktyczna i zarządzająca uczelnią.

O planach wzmocnienia polskiej nauki słychać niemal od zawsze. Szumnie zapowiadany „Plan Gowina” i „Konstytucja dla nauki” ma poprawić sytuację polskiej nauki. Jak? Na przykład poprzez wsparcie programów realizowanych przez uczelnie, o czym będą mogli się już wkrótce przekonać studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Elblągu.
       Elbląska Alma Mater dostała od ministerstwa 6 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na aktualizację i opracowanie nowych programów kształcenia oraz podniesienie kwalifikacji i kompetencji studentów, pracowników dydaktycznych oraz administracji i kadry zarządzającej.
       - Oprócz dyplomu uczelni chcemy też zacząć wydawać certyfikaty na fragmenty kształcenia, ale takie, które będą łatwe do odczytania przez pracodawców. Dosyć łatwym zagadnieniem będzie budowa Centrum Certyfikacji przy współpracy z angielką firmą Pearson – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ.
       Warto zwrócić uwagę, że uczelnia już wydaje certyfikaty dotyczące znajomości języka angielskiego. Nowe certyfikaty mają dotyczyć głównie kierunków technicznych. To wszystko w ramach projektu „PWSZ w Elblągu – Uczelnia III Generacji”. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2022, chociaż rektor ma nadzieję, że jego będą widoczne także w dalszej perspektywie.
       Elbląska PWSZ pozyskała także dodatkowy milion złotych na „wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych”. W tym roku uczelnia dostanie 750 tys. zł, w przyszłym 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań poprawiających jakości kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym.
      
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama