UWAGA!

Strumień pieniędzy dla PWSZ

 Elbląg, Michał Wypij (w środku) z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał prof. Zbigniewowi Walczykowi, rektorowi PWSZ, „czek” na 6 milionów złotych
Michał Wypij (w środku) z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał prof. Zbigniewowi Walczykowi, rektorowi PWSZ, „czek” na 6 milionów złotych (fot. Anna Dembińska)

6 milionów złotych na inwestycje w szeroko pojęty „kapitał ludzki” otrzymała elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za te pieniądze studenci elbląskiej uczelni mają zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe, skorzysta też kadra dydaktyczna i zarządzająca uczelnią.

O planach wzmocnienia polskiej nauki słychać niemal od zawsze. Szumnie zapowiadany „Plan Gowina” i „Konstytucja dla nauki” ma poprawić sytuację polskiej nauki. Jak? Na przykład poprzez wsparcie programów realizowanych przez uczelnie, o czym będą mogli się już wkrótce przekonać studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Elblągu.
       Elbląska Alma Mater dostała od ministerstwa 6 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na aktualizację i opracowanie nowych programów kształcenia oraz podniesienie kwalifikacji i kompetencji studentów, pracowników dydaktycznych oraz administracji i kadry zarządzającej.
       - Oprócz dyplomu uczelni chcemy też zacząć wydawać certyfikaty na fragmenty kształcenia, ale takie, które będą łatwe do odczytania przez pracodawców. Dosyć łatwym zagadnieniem będzie budowa Centrum Certyfikacji przy współpracy z angielką firmą Pearson – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ.
       Warto zwrócić uwagę, że uczelnia już wydaje certyfikaty dotyczące znajomości języka angielskiego. Nowe certyfikaty mają dotyczyć głównie kierunków technicznych. To wszystko w ramach projektu „PWSZ w Elblągu – Uczelnia III Generacji”. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2022, chociaż rektor ma nadzieję, że jego będą widoczne także w dalszej perspektywie.
       Elbląska PWSZ pozyskała także dodatkowy milion złotych na „wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych”. W tym roku uczelnia dostanie 750 tys. zł, w przyszłym 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań poprawiających jakości kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym.
      
Sebastian Malicki

Najnowsze artykuły w dziale Szkoły i uczelnie

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama