Środa 17-10-2018, imieniny Ignacego, Wiktora
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Święto 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Strumień pieniędzy dla PWSZ

 
Elbląg, Strumień pieniędzy dla PWSZ Michał Wypij (w środku) z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przekazał prof. Zbigniewowi Walczykowi, rektorowi PWSZ, „czek” na 6 milionów złotych (fot. Anna Dembińska)
Rek

6 milionów złotych na inwestycje w szeroko pojęty „kapitał ludzki” otrzymała elbląska Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Za te pieniądze studenci elbląskiej uczelni mają zwiększyć swoje kwalifikacje zawodowe, skorzysta też kadra dydaktyczna i zarządzająca uczelnią.

O planach wzmocnienia polskiej nauki słychać niemal od zawsze. Szumnie zapowiadany „Plan Gowina” i „Konstytucja dla nauki” ma poprawić sytuację polskiej nauki. Jak? Na przykład poprzez wsparcie programów realizowanych przez uczelnie, o czym będą mogli się już wkrótce przekonać studenci i wykładowcy Państwowej Wyższej Szkoły zawodowej w Elblągu.
     Elbląska Alma Mater dostała od ministerstwa 6 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na aktualizację i opracowanie nowych programów kształcenia oraz podniesienie kwalifikacji i kompetencji studentów, pracowników dydaktycznych oraz administracji i kadry zarządzającej.
     - Oprócz dyplomu uczelni chcemy też zacząć wydawać certyfikaty na fragmenty kształcenia, ale takie, które będą łatwe do odczytania przez pracodawców. Dosyć łatwym zagadnieniem będzie budowa Centrum Certyfikacji przy współpracy z angielką firmą Pearson – mówił prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ.
     Warto zwrócić uwagę, że uczelnia już wydaje certyfikaty dotyczące znajomości języka angielskiego. Nowe certyfikaty mają dotyczyć głównie kierunków technicznych. To wszystko w ramach projektu „PWSZ w Elblągu – Uczelnia III Generacji”. Projekt będzie realizowany w latach 2018-2022, chociaż rektor ma nadzieję, że jego będą widoczne także w dalszej perspektywie.
     Elbląska PWSZ pozyskała także dodatkowy milion złotych na „wsparcie rozwoju kształcenia na profilu praktycznym w publicznych uczelniach zawodowych”. W tym roku uczelnia dostanie 750 tys. zł, w przyszłym 250 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na sfinansowanie działań poprawiających jakości kształcenia na kierunkach o profilu praktycznym.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Fototapety z motoryzacją
Fototapety dziecięce
Fototapety do salonu