Poniedziałek 20-08-2018, imieniny Bernarda, Sobiesława
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studenci Erasmusa żegnają PWSZ

Elbląg, Studenci Erasmusa żegnają PWSZ (fot. nadesłane)
Rek

Powoli dobiega końca wizyta zagranicznych studentów z Universidad de Castilla-La Mancha i Universidad de Oviedo (Hiszpania), Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Słowacja) oraz Károly Róbert Főiskola (Węgry) w elbląskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Blisko dziewięć miesięcy temu PWSZ w Elblągu w ramach programu LLP Erasmus przyjęła hiszpańskich studentów z Universidad de Castilla-La Mancha na roczną naukę do Instytutu Politechnicznego w ramach kierunków: Mechanika i budowa maszyn oraz Elektrotechnika. W połowie roku akademickiego 2010/11 dołączył do nich student z Universidad de Oviedo, który do Elbląga przyjechał w celu odbycia praktyki z zakresu budownictwa w firmie Strabag.
     W semestrze zimowym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gościła również studenta z Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Michał Kolencik przez 4 miesiące studiował na kierunku Informatyka w Instytucie Informatyki Stosowanej. - Pan Michał pomimo trudnego polskiego języka informatyczno-technicznego doskonale poradził sobie z opanowaniem materiału i bez problemu zaliczył wybrane przedmioty – mówi mgr inż. Miłowan Odya, wykładowca PWSZ w Elblągu.
     Zawarta w 2009 roku umowa z Károly Róbert Főiskola, w mijającym roku akademickim zaowocowała przyjazdem na semestr letni siedmiu węgierskich studentów. Węgrzy przez 4 miesiące uczęszczali na prowadzone w Instytucie Ekonomicznym przedmioty z zakresu: prawa handlowego, podatków, finansów publicznych w Polsce i Unii Europejskiej, zarządzania zasobami ludzkimi oraz języka angielskiego i polskiego.
     Pobyt obcokrajowców w Polsce nie opierał się wyłącznie na nauce. Studenci bardzo chętnie uczestniczyli w wyjazdach krajoznawczych do różnych polskich miast oraz odwiedzili wiodące na elbląskim rynku firmy. Brali również aktywny udział w różnego rodzaju imprezach uczelnianych, takich jak: juwenalia, otrzęsiny oraz studenckie czwartkowe dyskoteki. Hiszpański temperament, węgierski smak i słowacki humor idealnie wpasował się w elbląskie życie studenckie. Przyjazd na zagraniczne studia i praktyki pozwolił im poszerzyć wiedzę z zakresu studiów oraz lepiej poznać historię, tradycję i kulturę Polski.
     Podsumowując, w roku akademickim 2010/11 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gościła 14 studentów z 4 zagranicznych uczelni wyższych. Wyjeżdżający Erasmusi pytani o opinię na temat naszej szkoły, podkreślają przede wszystkim wysoki, nieodbiegający od europejskich uczelni poziom kształcenia oraz komfortowe warunki studiowania.
     Tegoroczni obcokrajowcy w elbląskiej Uczelni nie są jednak nowością. PWSZ-tka od 2005 roku posiada Kartę Erasmusa przyznaną przez Komisję Europejską. Obecnie PWSZ w Elblągu współpracuje z 16 zagranicznymi Uczelniami w ramach Programu Erasmus i do tej pory gościła wielu studentów i wykładowców. Jak podkreśla mgr Iwona Dwojacka, uczelniany koordynator Programu Erasmus – Wizyta zagranicznych gości przyczynia się umiędzynarodowienia Uczelni. Dzięki Programowi Erasmus polscy studenci mają okazję poznać innych europejskich kolegów, rozmawiać w języku obcym oraz wzbogacić wiedzę na temat krajów, z których pochodzą „erasmusi”.
     Żegnając tegorocznych studentów pozostajemy z nadzieją, że czas który spędzili w Polsce zapamiętają pozytywnie i kto wie, może jeszcze nas odwiedzą. Serdecznie zapraszamy.

Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywki
Ręcznik z haftem
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Naszywka GODŁO