Niedziela 18-11-2018, imieniny Karoliny, Romana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki Pozostawiony na pastwę losu wózek inwalidzki

Studenci Erasmusa żegnają PWSZ

Elbląg, Studenci Erasmusa żegnają PWSZ (fot. nadesłane)
Rek

Powoli dobiega końca wizyta zagranicznych studentów z Universidad de Castilla-La Mancha i Universidad de Oviedo (Hiszpania), Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave (Słowacja) oraz Károly Róbert Főiskola (Węgry) w elbląskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej.

Blisko dziewięć miesięcy temu PWSZ w Elblągu w ramach programu LLP Erasmus przyjęła hiszpańskich studentów z Universidad de Castilla-La Mancha na roczną naukę do Instytutu Politechnicznego w ramach kierunków: Mechanika i budowa maszyn oraz Elektrotechnika. W połowie roku akademickiego 2010/11 dołączył do nich student z Universidad de Oviedo, który do Elbląga przyjechał w celu odbycia praktyki z zakresu budownictwa w firmie Strabag.
     W semestrze zimowym Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gościła również studenta z Univerzita sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Michał Kolencik przez 4 miesiące studiował na kierunku Informatyka w Instytucie Informatyki Stosowanej. - Pan Michał pomimo trudnego polskiego języka informatyczno-technicznego doskonale poradził sobie z opanowaniem materiału i bez problemu zaliczył wybrane przedmioty – mówi mgr inż. Miłowan Odya, wykładowca PWSZ w Elblągu.
     Zawarta w 2009 roku umowa z Károly Róbert Főiskola, w mijającym roku akademickim zaowocowała przyjazdem na semestr letni siedmiu węgierskich studentów. Węgrzy przez 4 miesiące uczęszczali na prowadzone w Instytucie Ekonomicznym przedmioty z zakresu: prawa handlowego, podatków, finansów publicznych w Polsce i Unii Europejskiej, zarządzania zasobami ludzkimi oraz języka angielskiego i polskiego.
     Pobyt obcokrajowców w Polsce nie opierał się wyłącznie na nauce. Studenci bardzo chętnie uczestniczyli w wyjazdach krajoznawczych do różnych polskich miast oraz odwiedzili wiodące na elbląskim rynku firmy. Brali również aktywny udział w różnego rodzaju imprezach uczelnianych, takich jak: juwenalia, otrzęsiny oraz studenckie czwartkowe dyskoteki. Hiszpański temperament, węgierski smak i słowacki humor idealnie wpasował się w elbląskie życie studenckie. Przyjazd na zagraniczne studia i praktyki pozwolił im poszerzyć wiedzę z zakresu studiów oraz lepiej poznać historię, tradycję i kulturę Polski.
     Podsumowując, w roku akademickim 2010/11 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu gościła 14 studentów z 4 zagranicznych uczelni wyższych. Wyjeżdżający Erasmusi pytani o opinię na temat naszej szkoły, podkreślają przede wszystkim wysoki, nieodbiegający od europejskich uczelni poziom kształcenia oraz komfortowe warunki studiowania.
     Tegoroczni obcokrajowcy w elbląskiej Uczelni nie są jednak nowością. PWSZ-tka od 2005 roku posiada Kartę Erasmusa przyznaną przez Komisję Europejską. Obecnie PWSZ w Elblągu współpracuje z 16 zagranicznymi Uczelniami w ramach Programu Erasmus i do tej pory gościła wielu studentów i wykładowców. Jak podkreśla mgr Iwona Dwojacka, uczelniany koordynator Programu Erasmus – Wizyta zagranicznych gości przyczynia się umiędzynarodowienia Uczelni. Dzięki Programowi Erasmus polscy studenci mają okazję poznać innych europejskich kolegów, rozmawiać w języku obcym oraz wzbogacić wiedzę na temat krajów, z których pochodzą „erasmusi”.
     Żegnając tegorocznych studentów pozostajemy z nadzieją, że czas który spędzili w Polsce zapamiętają pozytywnie i kto wie, może jeszcze nas odwiedzą. Serdecznie zapraszamy.
Justyna Kościuk, Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES