UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Studenci na progu XXII wieku

 
Elbląg, Taka konferencja odbywa się w Elblągu po raz pierwszy
Taka konferencja odbywa się w Elblągu po raz pierwszy (fot. Michał Skroboszewski)

Jak komputery się uczą? Jak rozwija się sztuczna inteligencja czy inteligencja geoprzestrzenna? O tym m.in. mogli się dowiedzieć studenci i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych podczas pierwszego dnia konferencji, organizowanej w PWSZ  przez elbląskie koło Międzynarodowego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników. To światowa organizacja, zrzeszająca 400 tysięcy członków na całym świecie, w Polsce należy do niej ponad 1000 osób. Zobacz zdjęcia z konferencji.

To trzecie takie spotkanie w historii polskiej sekcji Międzynarodowego Instytutu Inżynierów Elektryków i Elektroników (IEEE), pierwsze organizowane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu, gdzie od marca działa koło IEEE.
     - Organizacja takiej konferencji to bardzo dużo wyzwanie, kilka miesięcy ciężkie pracy, mam nadzieję że temu wyzwaniu podołamy – mówi Krzysztof Niburski, jeden z organizatorów konferencji, szef koła naukowego IEEE w PWSZ. - Chcieliśmy zachęcić studentów i uczniów szkół średnich do zapoznania się z tematyką dotyczącą rozwoju sztucznej inteligencji, matematyki, fizyki, robotyki. Zaprosiliśmy wielu znamienitych gości, którzy wygłoszą na ten temat wykłady. W kolejnych dniach członkowie IEEE będą uczestniczyć w warsztatach, będzie też wykład prezentowany przez przedstawiciela sekcji IEEE z Kataru. Robimy to po to, by pokazać, jak prężna jest to organizacja i dać też szansę studentom, by wyszli z PWSZ nie tylko z dyplomem, ale także z doświadczeniem udziału w różnego rodzaju projektach, programowaniu. Takie przedsięwzięcia budują ścieżkę kariery studentów.
     Organizacja IEEE zrzesza na całym świecie około 400 tysięcy osób, w Polsce ponad tysiąc, w tym ponad 80 studentów. Ideą jest współpraca i wymiana idei dotyczących zagadnień związanych z elektryką i elektroniką. - Możemy podzielić uniwersytety i firmy na dwie grupy. Na tę, które wie, że trzeba współpracować, być członkiem zrzeszeń i na tę, która tego nie wie i zazwyczaj takie uczelnie czy firmy nie są zbytnio promowane przez rynek. Chcemy pokazać młodym ludziom różne ścieżki rozwoju personalnego oraz uwypuklić pewne zalety bycia w IEEE – mówił Maciej Borówka, reprezentujący polskich studentów w IEEE.

 


     Studenci, którzy są członkami IEEE, wezmą w kolejnych dniach udział w warsztatach, odwiedzą także GE Power i wysłuchają prezentacji przedstawiciela IEEE z Kataru na temat zarządzania czasem. Dzisiaj wszyscy obecni na konferencji mogli wysłuchać m.in. prezentacji wykładowców z czołowych technicznych uczelni w Polsce, prezentacji przedstawicieli firm Intel i elbląskiej OPEGIEKA (partnerów wydarzenia) i wystąpień szefów studenckich kół IEEE. Wśród poruszanych tematów znalazły się m.in. rozwój sztucznej inteligencji, deep learning (czyli proces samouczenia się komputerów) czy rozwój inteligencji geoprzestrzennej.
     
     Więcej szczegółów na ten temat na stronie internetowej wydarzenia, na fan page'u na Facebooku i Instagramie.
     


     Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama