Sobota 22-09-2018, imieniny Tomasza, Maurycego
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Plaga mistrzów Plaga mistrzów

Studenci zagraniczni w PWSZ

 
Elbląg, Studenci zagraniczni w PWSZ fot. nadesłane
Rek

„Najważniejszymi choćby z tego powodu, że to z ich przyczyny i dla ich dobra nasza uczelnia była powołana, są studenci” – tymi słowami rektor prof. dr hab. inż. Zbigniew Walczyk powitał nowych studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska PWSZ-tka w swoich murach gości kilkoro studentów z zagranicznych uczelni partnerskich.

W roku 2011/2012 w semestrze zimowym na studia przyjęliśmy siedmioro zagranicznych studentów, i tak: na kierunku ekonomia - studentka z Károly Róbert Főiskola na Węgrzech, na kierunkach: budownictwo, mechanika i budowa maszyn - pięcioro studentów z Universidad de Castilla - La Mancha oraz student z Universidad de Oviedo z Hiszpanii.
     W najbliższym czasie gościć będziemy również dwóch profesorów z Fachchohschule Stralsund oraz profesora z Hochschule Bremen z Niemiec.
     Obecnie, w ramach Programu ”Uczenie się przez całe życie” Erasmus Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, posiada 16 umów bilateralnych z uczelniami z dziesięciu krajów europejskich oraz 15 umów partnerskich z firmami, które przyjmują naszych studentów na praktyki zagraniczne.
     PWSZ w Elblągu współpracuje także z trzema uczelniami rosyjskimi z Kaliningradu, z dwiema uczelniami litewskimi oraz Uniwersytetem Bałtyckim w Uppsali w Szwecji.
     Od 6 lat uczelnia współpracuje z Walter-Eucken-Schule z Karlsruhe w Niemczech, co każdego roku owocuje wizytą kilkunastoosobowej grupy studentów niemieckich, którzy odbywają szkolenia informatyczne w największych przedsiębiorstwach elbląskich oraz w Trójmiejskiej Akademickiej Sieci Komputerowej w Gdańsku. Studenci szkolą się w PWSZ z zakresu IT.

Justyna Kościuk, PWSZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naklejki na meble
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapeta fizelinowa, laminowana 148x260 cm - Wodosp
Fototapety z pejzażami