Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Stypendia z fundacji i z urzędów

Do studentów, oprócz uczelnianych stypendiów, adresowane są także inne rodzaje pomocy finansowej. Oferują je Fundacja Elbląg, Elbląska Fundacja Akademicka oraz Urząd Miasta w Elblągu i Warmińsko-Mazurski Urząd Marszałkowski.

Fundacja Elbląg swój program stypendialny Szansa kieruje nie tylko do studentów, ale także do uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i policealnych. O stypendium mogą ubiegać się osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, pochodzące z rodzin niewydolnych społecznie. Uczniowie muszą także osiągać szczególnie wysokie wyniki w nauce lub wyróżniać się dużą wiedzą w wybranym kierunku oraz być stałymi mieszkańcami Elbląga lub powiatu elbląskiego. Stypendium przyznawane jest na rok akademicki i wynosi dla studenta 200 zł miesięcznie. Przyznawane są także stypendia jednorazowe i okolicznościowe. Fundacja Elbląg, w ramach programu Słonik, oferuje także pomoc materialną dla niepełnosprawnych studentów do 28 roku życia, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej oraz są stałymi mieszkańcami Elbląga oraz powiatu elbląskiego.
     Na rok akademicki przyznano 25 stypendiów z programu Szansa oraz 33 z programu Słonik. Wnioski na powyższe programy można było składać do 6 września - kolejne za rok.
     
     Również Elbląska Fundacja Akademicka przyznała na ten rok stypendia. Otrzymali je studenci PWSZ w Elblągu, którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i nie pracują lub osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce. Wysokość stypendiów wynosi od 150 zł do 350 zł. Stypendium przyznawane jest na rok oraz na jeden semestr. Do końca stycznia w siedzibie Fundacji będzie można składać kolejne wnioski. Dyrektor biura EFA Agnieszka Stefańska przypomina, że o stypendia fundacji mogą się ubiegać tylko studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu - tak Fundacja ma zapisane w statucie, ale są plany, aby zmienić zapis i przyznawać stypendium także studentom z innych uczelni w Elblągu.
     
     Specjalną ofertę stypendialną proponuje dla słuchaczy nauczycielskich kolegiów języków obcych zamieszkałych na terenie Gminy Miasta Elbląg (np. studenci Regent College) Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Wnioski, do 15 października, mogą składać w swoich szkołach osoby do 24 roku życia, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 351 zł. Wydział Edukacji do 15 września br. przyjmował także wnioski o stypendium szkolne.
     
     Studenci zamieszkujący Elbląg oraz okolice mogą także ubiegać się o stypendium naukowe z Regionalnego Programu Wspierania Edukacji Młodzieży Wybitnie Uzdolnionej. Program skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych kończących się maturą oraz studentów wyższych uczelni z terenu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. O stypendium mogą ubiegać się laureaci konkursów, olimpiad przedmiotowych na poziomie regionalnym, krajowym, międzynarodowym, którzy przedstawią udokumentowany opis drogi swojego naukowego rozwoju. Co roku przyznawane są cztery stypendia naukowe: dwa dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i dwa dla studentów. Stypendium jest jednorazowe i wynosi 7 000 zł. Wniosek należy składać w Departamencie Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie raz w roku w terminie do dnia 15 sierpnia.
     
     Niestety nie można ubiegać się, tak jak to było rok temu, o stypendia socjalne z Europejskiego Funduszu Socjalnego. Jak informuje MOPS w Elblągu, Nowy Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013 nie przewiduje stypendiów dla studentów wypłacanych przez samorządy lokalne. Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Kapitał Ludzki planuje pomoc stypendialną dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którym trudna sytuacja materialna utrudnia rozwój edukacyjny oraz stypendia dla uczestników studiów doktoranckich, a także dla studentów podejmujących kształcenie na kierunkach matematyczno-przyrodniczych i technicznych (w ramach kształcenia zamawianego - zlecanie uczelniom przez ministra właściwego ds. szkolnictwa wyższego kształcenia określonej liczby absolwentów). Spodziewany, najwcześniejszy termin uruchomienia programów stypendialnych to marzec 2008.

MB
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Witam Jestem studentem PWSZ w Elblagu, w ubiegłym roku otrzymywałem stypendium socialnie z uczelni..w tym roku również mam zamiar sie o nie ubiegac, czy Elbląska Fundacja Akademicka jest organizacją która rozpatruje wnioski składane w PWSZecie? czy jest to odddzielna instytucja ? Jeżeli oddzielna to w jakich terminach rozpatrywane są wnioski ? wolałbym otrzymywać stypendium z innej organizacji niz ta w PWSZ bo stypendia wypłacane są z 2 miesiecznym opóźnieniem :( a to komplikuje utrzymanie się z miesiąca na miesiąc.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  student.(2007-10-08)
 • student zadzwon pod numer 055 648 68 68 do fundacji i dowiesz sie wszystkiego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Polar z haftem
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki