Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Tęcza o poranku Tęcza o poranku

Stypendyści Erasmusa w EUH-E

Elbląg, Stypendyści Erasmusa w EUH-E

W roku akademickim 2008/09 naukę za granicą kontynuowała kolejna grupa studentów Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. W lutym z wymiany studenckiej wróciła studentka EUH-E Judyta Przezdomska, która przebywała w FH Eberswalde w Niemczech.

- Socrates-Erasmus jest programem dla uczelni, jej studentów i pracowników - mówi Ewa Rucińska, koordynator uczelniany Programu Socrates-Erasmus. - Program wspiera międzynarodową współpracę szkół wyższych, umożliwia wyjazdy studentów za granicę na część studiów i praktykę, promuje mobilność pracowników uczelni, stwarza uczelniom liczne możliwości udziału w projektach wraz z partnerami zagranicznymi. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna, której celem jest przede wszystkim podnoszenie jakości i atrakcyjności kształcenia oraz ułatwianie międzynarodowej współpracy i wymiany w dziedzinie edukacji, uczestniczy w programie od ponad pięciu lat. Z tej możliwości wyjazdu skorzystało już do tej pory wielu naszych studentów i pracowników naukowych. W lutym z wymiany studenckiej wróciła Judyta Przezdomska, która przebywała w FH Eberswalde w Niemczech. Jest to uczelnia partnerska, z którą nasza uczelnia podpisała umową w 2006r. Umowa dotyczyła współpracy między uczelniami, w tym możliwości realizacji praktyk studenckich.
     Judyta Przezdomska przebywała w Niemczech od września 2008 do lutego 2009 r.
     - Studia zagraniczne w Eberswalde bez wątpienia uważam za udane - mówi Judyta Przezdomska. - Moje początkowe obawy związane z wyjazdem zostały szybko rozwiane już po kilku dniach pobytu w Eberswalde. Stało się to za sprawą uprzejmości nie tylko kadry nauczycielskiej, ale również studentów. Już od początku mogłam w pełni korzystać z uroków studiowania na zagranicznej uczelni. Przez sześć miesięcy pobytu w Niemczech poznałam wielu ciekawych ludzi z różnych części świata. Dzięki tym znajomościom mogłam bliżej poznać ich kulturę, przełamać stereotypy oraz podszkolić język niemiecki. Semestr spędzony w Niemczech umożliwił mi również podróżowanie po kraju, zwiedziłam m.in. stolicę Niemiec Berlin oraz całą Brandenburgię. Uważam, że uczestnictwo w programie Socrates-Erasmus to nie tylko szansa poznania odmiennego systemu edukacji i uczestniczenia w nim, ale także możliwość nawiązania nowych przyjaźni i przełamywania barier kulturowych. Wyjazd na studia zagraniczne był dobrą decyzją, która na pewno zaowocuje w przyszłości, zwłaszcza że dzisiejszy rynek pracy stawia przed młodymi ludźmi wysokie wymagania. Umiejętność obsługi komputera i znajomość języków obcych stała się standardem, zmuszeni zostaliśmy do poszukiwania nowych sposobów podnoszenia swojej atrakcyjności dla potencjalnego pracodawcy. Jednym z nich są studia za granicą. Korzyści, które wynikają z pobytu na zagranicznej uczelni, są bezcenne. Chciałabym również podziękować władzom uczelni za umożliwienie mi odbycia semestru w Niemczech oraz za wszystkie słowa otuchy, które otrzymałam.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA3!!!
AMK Szafa z drzwiami suwanymi 3
AMK Zabudowa baru
Promocja RATY 0%