Wtorek 19-02-2019, imieniny Konrada, Arnolda
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Sukces projektu „Innowacyjny Nauczyciel XXI Wieku”

 

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu od stycznia 2011 roku we współpracy z placówkami oświatowymi różnych szczebli z gminy Miasto Elbląg realizuje projekt „Innowacyjny Nauczyciel w Szkole XXI Wieku”.

Początkowo realizacja zadań miała zakończyć się w grudniu bieżącego roku, ale z uwagi na zainteresowanie, jak i korzyści wynikające z projektu został on przedłużony do 31 sierpnia 2015 r. Zatem kolejny rocznik studentów kierunków pedagogicznych odbył szkolenia w zakresie wykorzystania tablic interaktywnych, wykorzystania narzędzi twórczego myślenia oraz utrzymania dyscypliny w klasie. Od początku roku akademickiego studenci realizują także praktyki w placówkach oświatowych naszego miasta. Udział w projekcie zapewnia jego uczestnikom profesjonalne przygotowanie do wykonywania zawodu nauczyciela. Studenci, objęci realizacją projektu „Innowacyjny Nauczyciel w Szkole XXI Wieku”, wysoko ocenili swoje przygotowanie do pełnienia roli nauczyciela. Jest to nie tylko efekt ich pracy, ale także zaangażowania nauczycieli akademickich oraz nauczycieli opiekunów praktyk z poszczególnych placówek oświatowych. Wysokie oceny praktyk realizowanych przez studentów kierunków pedagogicznych wpłynęły na decyzję o przedłużeniu realizacji projektu do końca sierpnia 2015 r.
     
     Ponadto projekt stwarza możliwość wypracowania modelowego systemu praktyk pedagogicznych i nowych rozwiązań organizacyjnych oraz stworzenie sieci placówek ćwiczeń. Projekt objął swoim działaniem ponad 700 studentów i 270 nauczycieli z 33 placówek, które zostały wyposażone w nowoczesne tablice multimedialne i narzędzia dydaktyczne.
     
     Sukces zawodowy przyszłych nauczycieli w dużym stopniu zależy od możliwość odbycia zajęć praktycznych pod okiem specjalistów – praktyków, ale korzyści z realizacji praktyk odnotowują zarówno studenci jak i przedstawiciele placówek oświatowych. Studia na kierunkach pedagogicznych realizowane w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu są przykładem kształcenia oraz, co ważne, profesjonalnego przygotowania do pełnienia roli nauczyciela.
     
     Potwierdzeniem tego może być opinia studentki II roku Filologii polskiej uczestniczącej w projekcie: „Praktyki w szkole podstawowej oraz w gimnazjum utwierdziły mnie w tym, że wybrałam dobry kierunek studiów. Dały mi możliwość sprawdzenia się jako prowadzącego zajęcia. Dzięki nim mogłam zobaczyć, jak wygląda przebieg lekcji z perspektywy nauczyciela i jak przygotować się do prowadzenia zajęć. Niezbędna okazała się tu pomoc nauczycielek, które podpowiadały, jakie metody wybrać w danej klasie i stale przypominały, że każdy uczeń jest inny i do każdego z nich trzeba mieć odpowiedni sposób podejścia. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest możliwość odbycia praktyk na dwóch etapach kształcenia: II i III. Daje to szansę na porównanie pracy na tych poziomach, co w przyszłości może okazać się pomocne przy wyborze miejsca pracy”.

 


     Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ w Elblągu kształci studentów na kierunkach: Filologia (angielska, germańska lingwistyka stosowana), Filologia polska, Pedagogika, Pedagogika specjalna (kierunek zostanie uruchomiony w roku akademickim 2015/16 pod warunkiem zatwierdzenia przez MNiSW).
     
     Szczegóły można znaleźć na stronie: www.pwsz.elblag.pl lub www.pwsz.elblag.pl/projektpraktyki.
     
     

---- Reklama ----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl