UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Św. Jan Paweł II inspiracją dla ludzi nauki

 
Elbląg, Św. Jan Paweł II inspiracją dla ludzi nauki
fot. nadesłana

10 maja już po raz trzynasty odbyła się międzyuczelniana konferencja naukowa zatytułowana „Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje św. Jana Pawła II dla współczesności”.

Jak co roku organizatorami były uczelnie Elbląga: Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu i  Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna.
     W pierwszej części konferencji mieliśmy okazję wysłuchać referatów: prof. zw. dr hab. Andrzeja Sylwestrzaka (EUH-E) zatytułowanego "Filozofii pokoju w doktrynie św. Augustyna", prof. dr. hab. Feliksa Tomaszewskiego – "Teologia a literatura. Jan Paweł II a Gustaw Herling Grudziński" (PWSZ w Elblągu) i prof. dr. hab. Michała Wojciechowskiego (UWM w Olsztynie) pod tytułem "Wojna w Biblii".
     W drugiej części zostały zaprezentowane dwa wystąpienia. Dr Wojciech Janik (EUH-E) przedstawił referat – "Nowa wojna", a dr Wojciech Zieliński (PWSZ w Elblągu) - "Jana Pawła II wprowadzenie do tutoringu".
     XIII konferencja, podobnie jak wszystkie poprzednie, została zorganizowana z myślą, że będziemy uczyć się, żyć i tworzyć naszą rzeczywistość, sięgając do mądrości i nauki św. Jana Pawła II. Z takim też przeświadczeniem podejmiemy prace nad kolejną XIV konferencją, która odbędzie się już za rok.
Justyna Odya, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama