Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Rowerem w deszcz Rowerem w deszcz

Światowy Dzień Zdrowia w EUH-E

Elbląg, Światowy Dzień Zdrowia w EUH-E fot. nadesłana

7 kwietnia obchodzić będziemy Światowy Dzień Zdrowia, aby uczcić rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia w 1948 roku. W związku z tym Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna i Zespół Szkół Akademickich we współpracy z Polskim Towarzystwem Pielęgniarskim i Zespołem Szkół Gospodarczych w Elblągu organizują dwudniowy cykl imprez. W programie zaplanowano wykłady, warsztaty i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych związane ze zdrowiem.

- Przygotowaliśmy w tych dniach wiele atrakcji - mówi Ewa Rucińska, biuro promocji EUH-E. W pierwszym dniu 7 kwietnia odbędą się warsztaty gastronomiczne dla najmłodszych pod hasłem „Jedz smacznie, zdrowo i kolorowo”. Na warsztaty zaprosiliśmy przedszkolaki, które będą przygotowywać owocowe koktajle, kolorowe kanapeczki i smaczne pierniczki. Nie zabraknie również zgadywanek związanych ze zdrowym odżywianiem.
     W tym samym dniu, ale już dla nieco starszej grupy – uczniów szkół podstawowych, przygotowaliśmy warsztaty pierwszej pomocy pn.: „Ja też potrafię pomóc”. Uczniowie będą poznawać techniki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, m.in. w sytuacjach mogących zdarzyć się każdego dnia np. na ulicy, w szkole czy w domu. Do dyspozycji szkolących się osób Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna udostępni nowoczesny, profesjonalny sprzęt ratownictwa medycznego w tym fantomy, symulujące ciało ludzkie. Tego typu sprzęt dydaktyczny pozwala przełamać naturalne obawy przed spowodowaniem urazów w trakcie niesienia pomocy. Młodzież będzie mogła poznać techniki masażu klatki piersiowej i stosowaniu oddechu zastępczego oraz zapoznać się z zasadami stosowania zewnętrznych automatycznych defibrylatorów (AED). Zajęcia poprowadzić będą ratownicy medyczni.
     Drugiego dnia (8 kwietnia) odbędą się trzy wykłady. Dwa pierwsze adresowane są do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Tematyka ich ścisłe związana jest z tegorocznym hasłem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia tzn. chorobami przenoszonymi przez wektory:
     - „Epidemiologia chorób wektorowych” – Marek Jarosz, Dyrektor Państwowej Sanitarnej Stacji Epidemiologicznej w Elblągu,
     - „Stawonogi jako czynnik chorobotwórczy chorób zakaźnych najczęściej występujących u Polaków”, dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu EUH-E.
     Obchody Światowego Dnia Zdrowia w EUH-E zakończy wykład otwarty nt.: „Co jeść, aby być pięknym, zdrowym i szczęśliwym w każdym wieku?” . Wykład poprowadzi pani Ewa Trocka, dietetyk, absolwentka Akademii Dietetyki w Gdańsku. Wykład odbędzie się 8 kwietnia o godz. 16.30 w EUH-E przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu. Serdecznie zapraszamy. Wstęp na wykład jest wolny.
     

---------- Reklama --------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Clinex Stronger
Clinex Glass
Clinex Floral
Pieczątki Trodat