UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Transplantacja - podaruj siebie innym

Elbląg, Transplantacja - podaruj siebie innym

W środę, 7 czerwca o godz. 12 w auli PWSZ przy al. Grunwaldzka 137 odbędzie się konferencja pt. „Transplantacja - podaruj siebie innym”. Przeszczepianie narządów budzi w polskim społeczeństwie wiele emocji, obaw i wątpliwości, a przecież transplantologia jest jedną z najważniejszych dziedzin medycyny ratującą ludzkie istnienia. PWSZ zaprasza do dyskusji na ten temat.

Co roku dzięki przeszczepom tysiące dzieci i dorosłych otrzymuje szansę na drugie życie, to przeszczepiony narząd przywraca im podstawowe funkcje życiowe. Niestety wokół transplantacji narządów krąży wiele mitów, powodując niesprzyjający klimat społeczny. Złożoność problemu, niezadowalający poziom wiedzy, a także fakt,  że dotykamy delikatnego tematu - między życiem a śmiercią - sprawiają, iż brakuje nam odwagi na rozmowę czy dyskusję. Zaproszeni goście to dr hab. n. med. Marek Pacholczyk oraz dr n. med. Beata Łągiewska, pracownicy Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus w Warszawie. To transplantolodzy z ogromnym doświadczeniem, z sukcesem przeszczepiającym wątrobę. Naszymi gośćmi będą także Edyta Karpeta - koordynator transplantologii, a także pacjenci po przeszczepach narządów. Mamy nadzieję, że konferencja stanie się przyczynkiem do przemyśleń, podjęcia decyzji i rozmów z bliskimi. Liczymy na odzew społeczny, w nadziei, że informacje i idee prezentowane na tym spotkaniu zaowocują zrozumieniem trudnych problemów i dadzą nadzieję potrzebującym.
       Serdecznie zapraszamy w imieniu rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej prof. dr hab. inż. Zbigniewa Walczyka oraz dyrektora IV Liceum Ogólnokształcącego dr. Sylwestra Stanickiego na zorganizowaną wspólnie konferencję transplantologiczną.
      

       Patronem medialnym konferencji jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl
Aleksandra Thiede, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama