UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Tutaj powstanie dronarium

 
Elbląg, Dronarium ma powstać w budynku akademiku PWSZ przy ul. Wspólnej
Dronarium ma powstać w budynku akademiku PWSZ przy ul. Wspólnej (fot. Michał Skroboszewski)

Dronarium, pracownię projektowania 3D i pracownie dla kół naukowych chce zbudować Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Inwestycja opiewa na 20 milionów złotych i ma być gotowa do końca 2021 roku.

- Wyłoniliśmy niedawno inżyniera kontraktu tej inwestycji, musimy wyłonić wykonawcę dokumentacji technicznej. Myślę za za około dwa lata z okładem powinniśmy ją zreralizować – mówi prof. Zbigniew Walczyk, rektor PWSZ w Elblągu.
       Uczelnia na realizację projektu przeznaczy 20,5 mln złotych. W byłym akademiku przy ul. Zacisze powstaną pracownie dla kół naukowych, a na najniższej kondygnacji – pracownia projektowania trójwymiarowego. Z kolei w budynku przy ul. Wspólnej, gdzie mieści się akademik, swoje miejsca ma mieć dronarium, czyli pracownia budowy dronów.
       - W ostatnich latach pozyskaliśmy w sumie 45 milionów złotych na różnego rodzaju projekty, m.in. na realizację praktyk zawodowych, Startup House, projekt „Uczelnia trzeciej generacji” i właśnie na pracownie. To suma równa półtarokrotności naszego rocznego budżetu – dodaje rektor Walczyk. - Jesteśmy na początku aktualizacji naszej strategii, mając w perspektywie kolejne 10 lat rozwoju naszej uczelni. Wszystko przecież zmienia się bardzo dynamicznie, w państwie, w relacjach na rynku pracy. Jesteśmy gotowi na przyjmowanie na studia obcokrajowców, czynimy w tej sprawie starania.
       Drony, projektowanie 3D i ochrona środowiska to kierunki, w których elbląska PWSZ będzie rozwijać swoją naukową działalność.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama