Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Ukraińsko-polski sojusz naukowy

Elbląg, Ukraińsko-polski sojusz naukowy Uroczystość podpisania umowy (fot. AD)
Rek

W piątek (15 stycznia) Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna zawarła porozumienie o współpracy z Galickim Instytutem im. Wiaczesława Czornowała w Tarnopolu na Ukrainie reprezentowanym przez prorektora Nazara Kruckiewicza. Podpisana umowa jest już dziewiętnastym w dorobku EUH-E dokumentem zapewniającym partnerstwo elbląskiej uczelni z zagranicznymi ośrodkami naukowymi.

– Współpraca międzynarodowa należy do kluczowych zadań rozwoju Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Umów międzynarodowych mamy już kilkanaście, ta będzie dziewiętnasta. Z wieloma ośrodkami prowadzimy bardzo twórczą i owocną współpracę. Obejmuje ona współuczestnictwo w konferencjach naukowych, seminariach, programach badawczych, a także wspólne publikacje i tworzenie dorobku naukowego – mówiła wczoraj dr Magdalena Dubiella-Polakowska, rektor EUH-E.
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna sukcesywnie poszerza zakres współpracy z uczelniami z Rosji, Ukrainy, Niemiec, Bułgarii, Finlandii, Anglii oraz Kanady. Międzynarodowe umowy o współpracy prowadzą do dzielenia się doświadczeniami w metodyce nauczania, a także do wymiany studentów i kadry naukowej.
     Nowy partner elbląskiej uczelni jest dość młody, powstał bowiem w 2004 roku. Galicki Instytut kształci studentów w dwunastu specjalnościach. Część z nich, tj. finanse i ekonomia, informatyka, prawoznawstwo, jest zbieżna z programem EUH-E. Ponadto ukraińska uczelnia prowadzi zajęcia z zakresu organizacji usług hotelarskich i żywieniowych, usług wydawniczo-redakcyjnych i kosmetycznych. Obecnie w instytucie naukę pobiera ponad dwa tysiące studentów. Kadra liczy 236 wysokokwalifikowanych wykładowców.
– Tarnopol posiada jeszcze kilka uczelni, m.in. uniwersytet pedagogiczny i medyczny. W związku z tym, że ministerstwo zwiększyło limit pozwalający zatrudniać dwóch obcokrajowców na każdym kierunku, jesteśmy zainteresowani pozyskaniem kadry. Od prorektora Galickiego Instytutu wiemy, że część kadry dobrze włada językiem polskim – dodał dr Zdzisław Dubiella, prorektor ds. rozwoju EUH-E. – Chodzi nam o kierunki medyczne, pedagogiczne, administrację lub ekonomię. Jesteśmy otwarci. Tym bardziej, że taka wymiana umacnia współpracę. Osoba pracująca u nas jest naturalnym łącznikiem między naszą uczelnią, a tą z którą mamy zamiar współpracować.
     Równie ważna jest wymiana studentów i możliwość odbywania przez nich praktyk zawodowych w krajach partnerskich.
     EUH-E stale się rozwija, uczelnia stara się o uruchomienie trzeciego stopnia kształcenia. Badania naukowe z partnerem zagranicznym są wysoko punktowane w procesie nadania takich uprawnień. Jednak jak zapewniają przedstawiciele elbląskiej szkoły wyżej, pomijając punktację, istotne jest też zdobywanie kolejnych doświadczeń.
     
Olga Kaszubska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne Oscar Ventura
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME