Poniedziałek 25-03-2019, imieniny Marii, Wieńczysława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W czwartą rocznice śmierci Papieża

Dziś (2 kwietnia) o godz. 9.30 w kościele Bożego Ciała rozpocznie się IV Międzyuczelniana Konferencja Naukowa pt. „Drogi i bezdroża wychowania - inspiracje Jana Pawła II dla współczesności”.

„Tegoroczna Międzyuczelniana Konferencja Naukowa będzie poświęcona wychowaniu. Już ponad 4,5 wieku temu Andrzej Frycz Modrzewski w swoim dziele „O poprawie Rzeczypospolitej” zapisał: „Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie”. Te słowa nie straciły niczego ze swej aktualności. Ważne są także i dzisiaj, w dobie gwałtownych przemian kulturowych i społecznych. Każdy, kto myśli poważnie o przyszłości Polski i jej pozycji w Europie i świecie, musi pochylić się nad wychowaniem dzieci i młodzieży w polskiej rodzinie i szkole. Rożne są koncepcje, modele i ideały wychowania. Spośród nich trzeba wybrać najlepszy, to znaczy taki, który najlepiej służy całościowemu rozwojowi człowieka. A rozwój całościowy oznacza kształtowanie wszystkich sfer człowieka, a więc sfery cielesnej, emocjonalnej, intelektualnej, społecznej, kulturowej i duchowej. Oczywiste wydaje się, że wychowanie młodego człowieka musi mieć postawiony właściwy cel, jakim jest urzeczywistnienie swego człowieczeństwa. Podczas naszej Konferencji chcemy odwoływać się do Mistrza w wychowaniu młodzieży, jakim bez wątpienia był Jan Paweł II. To on podczas swego wystąpienia w UNESCO w 1980 roku mówił: „W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej „był”, a nie tylko więcej „miał” - aby więc poprzez wszystko, co „ma”, co „posiada” umiał bardziej i pełniej być człowiekiem - to znaczy, ażeby również umiał bardziej „być” nie tylko „z drugimi”, ale także i „dla drugich”. W świetle tych słów chcemy przyjrzeć się dzisiejszemu wychowaniu, proponowanemu przez szkołę, zobaczyć jego plusy i minusy oraz wskazać, w miarę naszych możliwości, sposoby przezwyciężania trudności. Nasza Konferencja jest skierowana do pedagogów i wychowawców, do rodziców, studentów zainteresowanych tą problematyką oraz wszystkich, którym na sercu leży wychowanie młodego pokolenia ” - pisze ks. Grzegorz Puchalski, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu, współorganizator konferencji.
     
     Konferencja potrwa do godz. 14.30.
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Autoryzowany Serwis Citroen Hadm Gramatowski
Serwis i Części VW - HADM Gramatowski
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM
Wypożyczalnia aut HADM Gramatowski