Poniedziałek 18-06-2018, imieniny Elżbiety, Marka
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W grudniu rusza rekrutacja

 

Zespół Szkół Akademickich w Elblągu jest nowoczesną szkołą, nastawioną na kształcenie i rozwijanie talentów oraz pracę z uczniem zdolnym. Wsparcia naukowo- dydaktycznego Szkole udzielili profesorowie i wykładowcy Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

- Jestem przekonana, że bliska współpraca Zespołu Szkół Akademickich z wysoce wykwalifikowaną kadrą akademicką Wydziału Pedagogiki Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej przyniesie niezwykłe korzyści edukacyjne uczniom, a także przyczyni się do wzrostu umiejętności wychowawczych rodziców – mówi prof. EUH-E dr hab. Astrid Męczkowska –Christiansen, Dziekan Wydziału Pedagogiki EUH-E. - Będzie ona obejmowała projektowanie i realizację zajęć wspomagających wszechstronny rozwój intelektualny uczniów, jak na przykład: warsztaty filozoficznego dociekania, warsztaty kreatywności i aktywności badawczej, czy współorganizowanie (wraz z nauczycielami) środowiska dydaktycznego sprzyjającego efektywnemu uczeniu się. Planujemy także zorganizowanie Akademii Rodzica, której uczestnicy rozwiną swoje umiejętności wychowawcze i pogłębią zdolności rozumienia i komunikowania się z dzieckiem w różnych okresach jego rozwoju.
     Jak zapewnia dyrektor Szkoły p. Anna Fall - Celem przyświecającym powstaniu Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu było utworzenie Szkoły przyjaznej uczniom i ich rodzicom a przy tym zapewniającej wysoką jakość kształcenia. Nowoczesny system nauczania, solidne przygotowanie do egzaminów zewnętrznych, nacisk na naukę języków obcych , szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, mała ilość uczniów w klasie, nauczanie w systemie jednozmianowym ( od rana), bogato wyposażone sale, umożliwią naszym uczniom efektywną edukację i wychowanie. Mamy ambicje stać się Szkołą o wysokim poziomie nauczania, dającą poczucie sukcesu wszystkim tym, którzy będą z nami związani. Ponadto ścisły związek Szkoły z Uczelnią zapewni wysoki poziom merytoryczny nauczanych przedmiotów i zmobilizuje uczniów do osiągania naukowych sukcesów. Szkoła wykorzystuje wszelkie możliwości, jakie daje jej powiązanie z Uczelnią – uczniowie korzystać będą z Biblioteki Akademickiej, pracowni komputerowych (jeden komputer na jednego ucznia), sal wykładowych i dydaktycznych. Wybrane zajęcia będą prowadzone przez kadrę akademicką. Uczniowie będą mieli w ten sposób wyjątkowe możliwości poszerzania wiedzy i rozwijania swoich zainteresowań.
     
     Kiedy zatem będzie można obejrzeć bazę lokalową Szkoły?

     - W chwili obecnej trwają prace wykończeniowe sal, w których odbywać się będą zajęcia lekcyjne – mówi p. dyrektor. Sale dla klas pierwszych Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Liceum będą zaprojektowane i wyposażone odpowiednio do potrzeb uczniów i nauczycieli. W styczniu przyszłego roku planujemy zaprosić rodziców wraz z dziećmi na „Drzwi Otwarte ZSA”.
     
     Kto i na jakich warunkach może się starać o przyjęcie do Zespołu Szkół Akademickich w Elblągu?
     Aby zapewnić sprawny i skuteczny nabór uczniów do klas pierwszych przyjęliśmy jednolite zasady rekrutacji, można się z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej www.zsa.elblag.pl – mówi dyrektor Szkoły. W przypadku Gimnazjum i Liceum podstawowym kryterium przyjęcia do Szkoły będą oceny uzyskane na świadectwie w poprzedniej szkole oraz wynik egzaminu przeprowadzony na koniec poprzedniego etapu edukacyjnego. Jednak nie chcemy odbierać szansy na kształcenie w naszej Szkole dzieciom, które może nie mają z góry na dół piątek i szóstek, ale mają za to swoje pasje czy zainteresowania. Dlatego przy rekrutacji ważna będzie też rozmowa kwalifikacyjna rodzica i kandydata z komisją rekrutacyjną. Od 1 grudnia rozpoczynamy nabór do Szkoły. Dokumenty będzie można składać w sekretariacie Szkoły przy ul. Lotniczej 2 pok. 203 w godz. 8.00 – 16.00.
     
     Szczegółowe informacje dotyczące Szkoły i rekrutacji dostępne są stronie internetowej:
www.zsa.elblag.pl.

 


     

---------------- Reklama ----------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl