UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wiosło rektora dla informatyków

 
Elbląg, Zwycięska drużyna Instytutu Informatyki Stosowanej z wiosłem rektora
Zwycięska drużyna Instytutu Informatyki Stosowanej z wiosłem rektora (fot. Michał Skroboszewski)

Instytut Informatyki Stosowanej ma najlepszą osadę kajakarską wśród instytutów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. Studenci informatyki wygrali regaty po raz trzeci z rzędu i zdobyli wiosło rektora na własność. Zobacz więcej zdjęć.

Podczas tegorocznych Turbinaliów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu silny nacisk położono na rywalizację nie tylko sportową. Studenci walczą o zwycięstwo m.in. w siatkówce, sportach barowych, badmintonie, futsalu i kajakach. Regaty kajakowe odbyły się dzisiaj na rzece Elbląg tuż po przejęciu przez studentów władzy nad miastem od wiceprezydenta Janusza Nowaka.
       Kajakowe mistrzostwa miały formę sztafety 4x400m (od Mostu Wysokiego do Niskiego i z powrotem). Faworyci nie zawiedli – osada z Instytutu Informatyki Stosowanej od początku do końca prowadziła i zasłużenie, trzeci raz z rzędu wygrała międzyinstytutowe zawody, w nagrodę otrzymując złote medale i wiosło rektora. - Przez cały rok braliśmy udział w różnych aktywnościach fizycznych: uczęszczaliśmy na treningi siatkówki, na siłownię – tak o przygotowaniach do zawodów mówił Mateusz Cyra z Instytutu Informatyki Stosowanej.
       - Zgodnie z regulaminem wiosło zdobyte trzy razy pod rząd przechodzi na własność instytutu, a on zdobywa tytuł „Absolutnego Mistrza PWSZ w kajakarskie K2” - mówiła Henryka Szumna, prezes Klubu Uczelnianego AZS PWSZ. 
       Zacięta walka trwała o drugie miejsce. Po pierwszej zmianie za plecami informatyków plasowali się studenci Instytutu Politechnicznego. Na drugiej zmianie zostali jednak wyprzedzeni przez osadę Instytutu Ekonomicznego. I kiedy wydawało się, że tak właśnie będzie wyglądać podium regat, na finiszu zaatakowali politechnicy i to oni otrzymali srebrne medale. 

  Elbląg, Rywalizacja w kajakach była zacięta
Rywalizacja w kajakach była zacięta (fot. Michał Skroboszewski)


       Dodatkową atrakcją imprezy były zawody o Puchar Rektora. Startowały w nich osady złożone z pracowników naukowych instytutów. Czasy uzyskane przez osady pracowników naukowych były dodawane do czasów sztafet „studenckich” i sumowane. Start należał do osady Instytutu Pedagogiczno-Językowego. Po okrążeniu Mostu Niskiego na czoło wysunęła się ekipa Instytutu Ekonomicznego oraz Instytutu Informatyki Stosowanej. Za plecami tych dwóch osad trwała walka o brąz, w której na ostatnich metrach lepsza okazała się ekipa pedagogów.  
       Mimo zajęcia drugiego miejsca w wyścigu wykładowców reprezentacja Instytutu Informatyki Stosowanej uzyskała najszybszy czas łączny zawodów i zdobyła Puchar Rektora. - Za rok nie będę mógł startować, bo kończę studia, ale mój instytut będzie chciał obronić tytuł – zapowiada Paweł Pakuła ze zwycięskiej osady informatyków.

Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
Pokazuj od
najnowszych
Pokazuj od budzących
największe emocje
Reklama