Środa 19-12-2018, imieniny Dariusza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wolontariat dla żaków

W czwartek 11 października o godz. 17 w Centrum Współpracy Transgranicznej przy ulicy Warszawskiej odbędzie się pierwsze spotkanie chętnych do udziału w programie „Wolontariat studencki”.

Celem programu jest inspirowanie dzieci i młodzieży z małych miast oraz wsi do twórczego rozwoju poprzez udział w przygotowanych i prowadzonych przez studentów projektach edukacyjnych. Wśród wolontariuszy - studentów program kształtuje i promuje aktywne postawy społeczne, rozwija pasje i umożliwia realizację pomysłów.
     Szkoły uczestniczące w programie „Wolontariat studencki” wzbogacają swoją ofertę edukacyjną i wychowawczą przez dostarczenie dzieciom osobowych wzorców aktywnych postaw życiowych, promocję aktywności, zaradności oraz samodzielności.
     "Wolontariat studencki" przynosi korzyści zarówno uczniom, jak i studentom. Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach, rozwijania swoich zainteresowań, odkrywania nowych szans i perspektyw. Kontakt z wolontariuszami inspiruje ich do dalszej edukacji, pokazuje, że nauka może przynosić radość i satysfakcję. Studenci zyskują doświadczenie, przyjaciół i nowy styl życia, pełen pasji i radości. Rozwijają swoje zdolności interpersonalne, organizacyjne i pedagogiczne, twórczo spędzając wolny czas. Koszty podróży, materiałów na szkolenia, a także w przypadku projektów wakacyjnych - wyżywienie i noclegi zapewniają organizatorzy programu „Wolontariat studencki”.
     Program „Wolontariat studencki” realizowany jest z powodzeniem w całej Polsce. Elbląg i nasze województwo jest ostatnim regionem, które przyłącza się do niego. Warto wspomnieć, że w Polsce jest już ponad 4 tysiące wolontariuszy, ponad 100 szkół partnerskich, a także wiele ośrodków akademickich współpracuje z programem w tym m.in. Uniwersytet Jagielloński czy Uniwersytet Warszawski.
     Tematyka projektów edukacyjnych nie jest ograniczona. Ważne, by wynikała z pasji, zainteresowań lub osiągnięć studentów wolontariuszy. Najważniejsze - by była interesująca, rozwijająca i ciekawa dla dzieci i młodzieży. Większość projektów edukacyjnych realizowana była w następujących grupach tematycznych: nauka języków obcych, działania artystyczne, tematyka psychologiczno-społeczna, informatyka, zajęcia sportowe, projekty obywatelskie.
     Na poziomie ogólnopolskim program „Wolontariat studencki” koordynowany jest przez Stowarzyszenie Klanza, a finansowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolność. Program na terenie Elbląga i województwa Warmińsko-Mazurskiego realizować będzie Stowarzyszenie Elbląg - Europa, a Regionalnym Koordynatorem Programu został Paweł Bloch, który zaprasza wszystkich chętnych studentów do realizacji projektów lub osoby mające ochotę się więcej dowiedzieć o kontakt: pawelbloch@gmail.com, tel. 791-162-475.
     Relacja Marty Hajkowicz:
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne I-D TOKYO
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne Oscar Ventura