Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie gościła studentów PWSZ

 
Rek

Strzelnica, symulator działań policyjnych, pracownia narkotykowa i wykład specjalisty na temat kontrwywiadu, to tylko niektóre atrakcje, których mogli wczoraj (27 maja) doświadczyć studenci II roku administracji bezpieczeństwa publicznego z instytutu ekonomicznego PWSZ.

Co ważne, w ramach porozumienia między uczelniami, studenci PWSZ mają teraz dostęp do ponad 201 tysięcy niezwykle rzadkich i cennych zbiorów bibliotecznych policyjnej uczelni. Wszystko to z myślą o studentach, którzy chcieliby swoją przyszłość wiązać z mundurem, detektywistyką, czy urzędami administracji państwowej.
     W ramach porozumienia podpisanego przez prof. dra hab. inż. Zbigniewa Walczyka - Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu i Komendanta – Rektora insp. dra Piotra Bogdalskiego z Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, studenci administracji bezpieczeństwa publicznego elbląskiej uczelni, gościli wczoraj w murach policyjnej uczelni. Wycieczka pod okiem dra Mariusza Darabasza – Dyrektora Instytutu Ekonomicznego PWSZ oraz mgr. inż. Krzysztofa Starańczaka – opiekuna Studenckiego Koła Naukowego, miała charakter dydaktyczny i poznawczy. Kilkudziesięciu studentów mogło zobaczyć miejsca i rzeczy zarezerwowane wyłącznie dla kadetów WSPol. Studenci zwiedzili strzelnicę, gdzie zapoznali się z działaniem broni używanej, między innymi przez policyjnych antyterrorystów oraz zobaczyli pokaz strzelania z broni gładkolufowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również pracownia narkotykowa oraz wirtualny symulator działań policyjnych, wykorzystywany w szkoleniach dowódczo-sztabowych. Niezwykle ciekawe i cenne informacje można było usłyszeć podczas wykładu dra hab. Sławomira Zalewskiego z WSPol, który mówił o istocie kontrwywiadu i współczesnych zagrożeniach z tym związanych.
     W ramach porozumienia między uczeniami studenci zwiedzili bibliotekę i zarejestrowali się w elektronicznym systemie, gdzie z każdego miejsca będą mogli poprzez logowanie na osobiste hasła korzystać z ponad 201 tysięcy rzadkich i cennych zbiorów Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

 

- Nawiązanie współpracy z WSPol daje wielkie możliwości dla studentów. Nie każda uczelnia może mieć dostęp do tak cennych zbiorów i to w formie elektronicznej. Istnieje także możliwość korzystania z wypożyczalni międzybibliotecznych w przypadku książek papierowych. Ma to wymierne efekty, gdyż studenci i wykładowcy mają dodatkowe źródła i pomoc w zbieraniu materiałów do opracowań naukowych, dydaktycznych i prac dyplomowych – mówi mgr Janina Szatkowska, Dyrektor Biblioteki PWSZ.
     - Już 13 czerwca br. do naszej uczelni przyjadą bibliotekarze ze Szczytna, którzy przeprowadzą szkolenia i pomogą pozostałym studentom PWSZ zarejestrować się w systemie – dodaje dyrektor.
     - Taka współpraca pozwoli prowadzić jeszcze szersze badania naukowe związane z bezpieczeństwem publicznym, w tym finansowane ze środków krajowych i unijnych. Daje nam to nowe możliwości badania zjawiska przestępczości w naszym regionie i w Polsce, co z pewnością będzie wykorzystywane przez różne służby – mówi dr Mariusz Darabasz, Dyrektor Instytutu Ekonomicznego PWSZ.
     PWSZ oraz WSPol pod koniec roku organizują w Elblągu sympozjum naukowe poświęcone bezpieczeństwu, w którym udział wezwą wybitni specjaliści w tej dziedzinie, studenci oraz wszyscy, dla których bezpieczeństwo i studiowanie tego zagadnienia jest ważnym elementem współczesnego życia w Polsce.

Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą, PWSZ w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie Tygrys 110x50 cm
Fototapety do łazienki
Fototapety one color
Fototapety ze zwierzętami