Poniedziałek 16-07-2018, imieniny Marii, Eustachego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Z myślą o przyszłości studentów

 

W najbliższych latach zapotrzebowanie na absolwentów kierunku Ochrona środowiska będzie wzrastało. Ma to związek z licznymi dyrektywami Unii Europejskiej, do wypełniania których jako jej członkowie jesteśmy zobligowani. W obecnych czasach specjaliści od środowiska muszą dysponować wszechstronną wiedzą i praktycznymi umiejętnościami pozwalającymi im współpracować ze wszystkimi uczestnikami procesu rozwoju, zarówno ekonomistami, prawnikami, inżynierami, czy technologami, jak również z lokalną społecznością.

Potrzeba taka wynika z ciągłego rozwoju gospodarczego i szybkiego postępu technologicznego, których nieuchronnym skutkiem jest zmiana środowiska.
     Monitoring i zarządzanie środowiskiem oraz technologie ochrony środowiska – to kolejne nowe propozycje PWSZ w Elblągu dla kandydatów, którzy zdecydują się studiować Ochronę środowiska w Instytucie Politechnicznym w naszej Uczelni.
     Nowości, które oferujemy nie tylko wychodzą naprzeciw zapotrzebowaniu rynku, ale też z pewnością poszerzą możliwości pracy przyszłych absolwentów. W dydaktyce na kierunku Ochrona środowiska duży nacisk kładziemy na zajęcia laboratoryjne i terenowe. Zajęcia prowadzone w małych grupach mają formę warsztatową dają więc możliwość dobrego kontaktu z wysoko wykwalifikowaną kadrą, co przekłada się na wysoką jakość kształcenia oraz ułatwia zdobycie wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych - liczących się dla współczesnego pracodawcy – zapewnia dr Agata Rychter, Zastępca Dyrektora ds. Organizacyjnych Instytutu Politechnicznego.
     Wyjątkowo dobra, wieloletnia współpraca z przedsiębiorcami z regionu zapewnia również ciekawe zajęcia w pracowniach przemysłowych elbląskich zakładów oraz atrakcyjne praktyki, po których bardzo często studenci uzyskują oferty pracy. Semestralne praktyki zawodowe studenci kierunków inżynierskich mogą odbywać również w firmach zagranicznych – dodaje Pani Dyrektor.
     Specjalność monitoring i zarządzanie środowiskiem umożliwi studentom zdobycie wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, w szczególności ochrony środowiska, pozwoli również poznać aspekty ekonomiczne, społeczne i etyczne zarządzania środowiskiem. Studenci posiądą wiedzę z działalności inwestycyjnej w obszarze ochrony środowiska, czy zagrożeń cywilizacyjnych ekosystemów. Wykształcą się ponadto w zakresie prawa i kontroli jakości środowiska.
     Uzyskana wiedza i zdobyte podczas 15-tygodniowych praktyk zawodowych doświadczenie umożliwią absolwentom podjęcie pracy w urzędach administracji państwowej i samorządowej wszystkich szczebli, specjalistycznych laboratoriach analitycznych, biurach ocen i ekspertyz środowiskowych, w jednostkach edukacyjnych, czy komórkach ochrony środowiska w przedsiębiorstwach i biurach.
     Specjalność technologie ochrony środowiska z kolei jest odpowiedzią na rosnące znaczenie nowo dostępnych technologii służących ochronie środowiska stosowanych w przemyśle i biznesie. Studenci, którzy zdecydują się studiować tę specjalność oprócz wszechstronnej wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych będą potrafili wykorzystywać procesy jednostkowe w projektowaniu i eksploatacji obiektów służących ochronie środowiska, posiądą wiedzę dającą podstawy do rozwiązywania problemów technicznych, technologicznych i organizacyjnych w zakresie ochrony środowiska, uzyskają ponadto umiejętność pracy laboratoryjnej oraz kontroli jakości poszczególnych elementów środowiska.
     
     Wszystko to sprawi, że absolwenci tej specjalności staną się bardzo dobrymi kandydatami do podjęcia pracy jako projektanci lub eksploatatorzy obiektów i urządzeń wykorzystywanych w ochronie środowiska, jako pracownicy laboratoriów badawczych lub kontrolnych, czy jako pracownicy komórek zajmujących się problematyką ochrony środowiska w przedsiębiorstwach lub urzędach administracji samorządowej i państwowej w zakresie gospodarki komunalnej. Wszechstronna wiedza i praktyczne umiejętności zdobyte podczas studiów w PWSZ w Elblągu będą również zapewne bardzo pomocne w podejmowaniu własnej działalności gospodarczej.

 


     W ramach Instytutu Politechnicznego prowadzony będzie ponadto - jak w roku poprzednim - nabór na następujące kierunki, a wśród nich specjalności:
Budownictwo
Mechanika i budowa maszyn
     - elektromechanika samochodowa
     - technologia i eksploatacja maszyn
     
     Rekrutacja na rok akademicki 2014/2015 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu rozpocznie się 1 czerwca 2014 r. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą kierunków studiów w PWSZ w Elblągu - www.pwsz.elblag.pl.      


     ----------- Reklama ------------

.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl