Niedziela 23-09-2018, imieniny Bogusława, Tekli. Pierwszy dzień jesieni
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Ogólna za pętlą tramwajową... Ogólna za pętlą tramwajową...

Z regionu i kraju

Średnio o 50 zł więcej będą kosztować w tym roku płatne studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Od roku akademickiego 2004/2005 z państwowej pomocy stypendialnej będą mogli korzystać również studenci ze studiów zaocznych i wieczorowych wszystkich uczelni w Polsce

Z regionu: Czesne na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim, na niektórych kierunkach wzrośnie nawet o 200 zł. Studentów, którzy płacili za studia, było w ubiegłym roku na olsztyńskim uniwersytecie ok. 12 tys. W zależności od kierunku studiów trzeba było do tej pory płacić od 1,2 tys. zł do 2,6 tys. zł za semestr. Od października opłaty pójdą w górę.
     W większości przypadków będzie to podwyżka rzędu 50 zł. Wyjątek stanowi filologia polska, ochrona środowiska, ogrodnictwo, politologia, rybactwo i rolnictwo. Nauka na tych kierunkach podrożeje nawet o 100 - 200zł. Władze uczelni twierdzą, że opłaty za studia muszą pójść w górę, bo nie były zmieniane od dwóch lat, a nauka drożeje "zaledwie o wskaźnik inflacji". Opłaty dla wolnych słuchaczy pozostaną praktycznie bez zmian.
     Z kraju: O doktorantów, studentów, cywilnych słuchaczy wyższych szkół wojskowych i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej powiększyło się grono osób, które mogą się ubiegać o kredyty studenckie (pisalismy już o tym, ale jeszcze raz przypominamy).
     Sejm przyjął poprawki Senatu do ustawy o stypendiach i kredytach studenckich. Uchwalono również korzystniejsze warunki spłaty kredytu - do dwóch lat od ukończenia studiów. Wysokość kredytu wynosi 600 zł. Sejm przyjął także propozycję, aby do miesięcznej wysokości obliczanego dochodu na osobę w rodzinie studenta ubiegającego się o to stypendium nie wliczać zapomóg.
     Od tej pory z państwowej pomocy stypendialnej będą mogli korzystać również studenci ze studiów zaocznych i wieczorowych wszystkich uczelni w Polsce. W związku z możliwością otrzymywania tylko jednego stypendium ograniczeniom zostały poddane stypendia za wyniki w sporcie.

RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Domena .pl
Hosting WWW BIZNES
Hosting WWW START