Wtorek 19-03-2019, imieniny Józefa, Bogdana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zaczęli rok akademicki, czekają na lekarski wydział

 
Elbląg, Zaczęli rok akademicki, czekają na lekarski wydział
Warto sobie uświadomić, że do dzisiaj dyplom naszej uczelni uzyskało już prawie 12 tys. osób - mówi Zdzisław Dubiella, rektor EUH-E (fot. Michał Skroboszewski)

- Najbardziej jesteśmy dumni z tego, że już kilkanaście lat funkcjonujemy i wykształciliśmy kilka tysięcy ludzi, którzy pracują na elbląskim, regionalnym i ogólnopolskim rynku – mówi prof. Cezary Obracht-Prondzyński, prorektor EUHE. Już po raz szesnasty na elbląskiej uczelni zainaugurowano rok akademicki.Zobacz zdjęcia.

Kolejni studenci rozpoczęli dziś rok akademicki w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Cieszymy się, że mimo tych opowieści, że będzie gorzej, to u nas jest wręcz przeciwnie. Możemy powiedzieć, że w ostatnich latach rok do roku liczba studentów pierwszego roku rośnie – mówił profesor Cezary Obracht-Prondzyński, prorektor EUHE ds. nauki i kształcenia.
     - Warto sobie uświadomić, że do dzisiaj dyplom naszej uczelni uzyskało już prawie 12 tys. osób. Nasi absolwenci są ambasadorami uczelni. Z danych Ogólnopolskiego Systemu Monitorowania Ekonomicznych Losów Absolwentów wynika, że zarabiają bardzo dobrze, także na tle krajowym – dodał prof. EUH-E Zdzisław Dubiella, rektor EUH-E.
     Studenci mogą studiować na dwóch wydziałach. Przy czym należy zauważyć, że uczelnia bardzo mocno stawia na rozwój nauk medycznych – czego wyrazem jest przygotowywanie się do otwarcia kierunku lekarskiego i budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej.
     - Wniosek o wsparcie rozbudowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej przeszedł pozytywną weryfikację Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Czekamy na pozytywną opinię Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Ta inwestycja spowoduje, że kształcenie na kierunkach medycznych będzie się odbywało w zupełnie nowej jakości – mówił prof. Cezary Obracht-Prondzyński.
     - Z tego centrum będą korzystali nie tylko lekarze, ale także ratownicy medyczni, fizjoterapeuci i pielęgniarki – dodał prof. EUH-E Zdzisław Dubiella.
     Dzisiaj władze i studenci mogli pod adresem uczelni wysłuchać wielu ciepłych słów. - Dla naszego miasta uczelnia jest niezwykle ważnym ośrodkiem akademickim, który jest takim motorem i kreatorem rozwoju naukowego i społecznego – zwrócił uwagę Marek Pruszak, przewodniczący Rady Miejskiej w Elblągu.
„EUH-E na dobre zadomowiła się w naszym mieście. Kształci na najwyższym poziomie kadry, które z powodzenie podejmują wyzwania współczesnego świata. Mają też wpływ na jakość życia w Elblągu i w regionie elbląskim” - napisał prezydent Elbląga Witold Marek Wróblewski w liście odczytanym przez wiceprezydenta Jacka Boruszkę.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Serwis i oryginalne części Audi
Autoryzowany Serwis Skoda Hadm Gramatowski.
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Wyprzedaż rocznika 2017 w salonie Skody HADM