Niedziela 27-05-2018, imieniny Augustyna, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Kamień Kamień

Zanim wybierzesz studia

Elbląg, Zanim wybierzesz studia

Jak spędzasz wolny czas? Po jaki rodzaj czasopism sięgasz najczęściej? Czy są jakieś dziedziny życia, które pociągają cię zdecydowanie bardziej niż cała reszta? Jakie programy telewizyjne oglądasz systematycznie? To pytania, które mogą pomóc ocenić własne zainteresowania, jeśli wybierasz sie na studia.

Zainteresowania są w dużej części motorem ludzkiej aktywności. Możemy określić je jako skłonność do zajmowania się pewnymi czynnościami lub przedmiotami. Są efektem zwrócenia naszej uwagi na to, co wydaje się ważne i ciekawe. Zainteresowania wyzwalają w człowieku naturalną chęć poznania i zrozumienia otoczenia, poprzez określony sposób spędzania wolnego czasu, rozrywkę, odpoczynek i naukę. Ich znajomość pomaga we właściwym wyborze zawodu, ponieważ wykonywanie zawodu zgodnego z zainteresowaniami jest podstawą osiągania satysfakcji zawodowej. Istnieje wiele różnych sposobów wyróżniania kategorii zainteresowań. Jednym z nich jest podział biorący za kryterium specyfikę głównych czynności przejawianych w ramach zainteresowania:
     techniczne - ujawniają się podczas podejmowania takich prac jak: proste naprawy sprzętu domowego, sprzętu RTV, samochodów, majsterkowania, instalacji urządzeń mechanicznych, samodzielnym wytwarzaniu różnych przedmiotów. Towarzyszy im umiejętność posługiwania się różnego typu narzędziami, znajomość zasad działania urządzeń technicznych, umiejętność czytania planów i rysunków technicznych;
     urzędnicze - przejawiają się w sprawnym i chętnym wykonywaniu typowych czynności biurowych, takich jak prowadzenie korespondencji, rejestracja dokumentów, wypełnianie różnego typu formularzy; towarzyszy im często umiejętność maszynopisania, obsługi komputera w zakresie edytorów tekstu, znajomość stenotypii i stenografii, umiejętność obsługi urządzeń biurowych oraz posiadanie podstawowej wiedzy z zakresu księgowości;
     naukowe - przejawiają się w czytaniu naukowych i popularnonaukowych publikacji, dokształcaniu się w zakresie wybranych dziedzin nauki, w umiejętności posługiwania się prostymi pomocami naukowymi, jak: kalkulator, mikroskop, tablice matematyczne, suwak logarytmiczny, komputer oraz w umiejętności stosowania różnych praw i zasad z zakresu wiedzy naukowej np. fizyki, chemii, w życiu codziennym;
     artystyczne - przejawiają się w zaangażowanym uprawnianiu form artystycznych lub we wzbogacaniu wiedzy na ich temat, np. rzeźbienie, malowanie, taniec, śpiew, gra na instrumentach muzycznych, fotografowanie, pisanie lub czytanie poezji, utworów dramatycznych, powieści, film, teatr;
     społeczne - przejawiają się w czytaniu publikacji o tematyce socjologicznej, psychologicznej, pedagogicznej z zakresu stosunków międzyludzkich, w podejmowaniu prac w organizacjach charytatywnych, opiekowaniu się ludźmi w trudnej sytuacji i wymagających pomocy. Zainteresowaniom tym towarzyszy umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi, prowadzenia dyskusji, wyjaśnianie różnego rodzaju problemów społecznych, także umiejętności organizowania zajęć i imprez rozrywkowych oraz sukcesy w nauczaniu zarówno dzieci jak i dorosłych.
     menedżerskie - przejawiają się w poszerzaniu swojej wiedzy w zakresie ekonomii, handlu i biznesu; towarzyszy im umiejętność radzenia sobie z innymi ludźmi oraz wpływanie na zdanie i opinię innych przy równoczesnej niezależności opinii własnych; łączą się ze zdolnościami kierowniczymi i organizacyjnymi, łatwością wypowiadania się, skłonnością do działań ryzykownych, energią działania, pewnością siebie i optymizmem.

RN
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne JUST CAVALLI
Okulary korekcyjne EVA MINGE