Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Zawody ratujące ludzkie życie – medyczne kierunki na EUH-E

 
Elbląg, Zawody ratujące ludzkie życie – medyczne kierunki na EUH-E

 Najlepszą opinię o uczelni wystawiają jej absolwenci - twierdzi dr Jacek Perliński, prodziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. - Jeżeli absolwent jest pożądany przez pracodawców i ma dobre wspomnienia ze studiów, to jest to najlepsza reklama uczelni i gwarancja jakości dyplomu. Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna posiada szeroką ofertę edukacyjną na poziomie studiów wyższych. Najprężniej rozwijającym się wydziałem jest Wydział Nauk o Zdrowiu, profesjonalnie przygotowujący kadrę medyczną.

Kto może zostać ratownikiem medycznym?
     Ratownik medyczny musi posiadać szereg szczególnych predyspozycji, przede wszystkim psychicznych.
     - Muszą to być osoby, które mają „żelazne nerwy”. Ratownicy to ludzie, którzy bezpośrednio odpowiadają za ratowanie życia i zdrowia ludzkiego. Od czasu wejścia w życie ustawy o państwowym ratownictwie medycznym, czyli od 2006 roku, ciężar ratowania życia został przerzucony z lekarza na ratownika medycznego - wyjaśnia prodziekan.
     
     EUH-E kształci ratowników medycznych na najwyższym poziomie, nie są to studia łatwe, bo i zawód jest bardzo wymagający.
     - Tutaj nie ma mowy o przymknięciu oka na czyjeś niedoskonałości, na braki w nauczaniu, nieprawidłowości przy wykonywaniu pewnych czynności, gdyż to automatycznie skutkuje zagrożeniem życia - podkreśla dr Jacek Perliński. - Jest to zawód oczywiście bardzo odpowiedzialny, bo i prawnie, i moralnie odpowiadamy za nasze czyny, z drugiej strony to zawód chyba najpiękniejszy jaki może być, ponieważ bezpośrednio nasze działanie decyduje o życiu drugiego człowieka. Satysfakcja płynąca z tego typu pracy jest na pewno ogromna.
     
     O tym, jak bardzo wymagające są studia na kierunku ratownictwo medyczne wiedzą najlepiej jego studenci.
     - Niewiele osób jeszcze zdaje sobie sprawę z tego, że teraz w większości zespołów ratownictwa medycznego nie ma już lekarza. To od wiedzy i umiejętności ratownika medycznego zależy zdrowie, a często także życie innego człowieka. Dlatego studia muszą być, i są, wymagające - przyznaje Paweł, student szóstego semestru. Trzeba podchodzić do tego z pasją, to jest nie tylko zawód, nie tylko kierunek studiów, ale też sposób życia.
     
     - Pracodawcy w tej chwili wybierają sobie specjalistów do karetki ratunkowej, do szpitalnego oddziału ratunkowego, i jeżeli mają przed sobą absolwenta naszej uczelni, przyjmują go bez mrugnięcia okiem. Nie ukrywam, że takie rzeczy nie dzieją się z absolwentami innych uczelni ościennych - szczyci się dr Perliński. - Coraz częściej zdarza się, że przychodzą do nas studenci innych uczelni na ostatni rok, bądź pół roku studiów, po to tylko, by mieć dyplom EUH-E, co z kolei gwarantuje im zupełnie inną sytuację na rynku pracy. Szybko stwierdzają, że poziom nauczania na naszej uczelni jest dużo wyższy i mają sporo do nadrobienia. Studia są trudne, ale dzięki temu nasze mury opuszczają bardzo dobrzy fachowcy - podkreśla prodziekan.
     
     Studia pierwszego stopnia na kierunku ratownictwo medyczne trwają 3 lata. Program nauczania to w dużej mierze część praktyczna, niezwykle istotna w tym zawodzie.
     - Jesteśmy po to, aby nauczyć studentów tak wykonywać ten zawód, by byli bezpieczni i pewni swoich umiejętności. Stąd mamy naprawdę świetną bazę jeżeli chodzi o kształcenie. Dzięki funduszom unijnym udało nam się wyposażyć kilka specjalistycznych pracowni do m.in. medycznych czynności ratunkowych, zabiegów ratownictwa medycznego. W tej chwili możemy na fantomach symulować każdą sytuację jaka może się stać w rzeczywistości - mówi dr Jacek Perliński. - Kładziemy bardzo duży nacisk na czynności praktyczne - dodaje.
     
     Bezpośredni i częsty kontakt z pacjentem to atut, który doceniają sami studenci.
     - Oprócz zajęć teoretycznych mamy możliwość poznania praktycznej strony zawodu, czy to na szpitalnym oddziale ratunkowym, czy w zespołach wyjazdowych pogotowia ratunkowego, podczas praktyk na blokach operacyjnych, oddziałach intensywnej terapii – potwierdza student II roku studiów, który rozpoczął studia na tym kierunku zaraz po maturze.
     
     Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna oferuje w ramach Wydziału Nauk o Zdrowiu trzy kierunki medyczne:
     Pielęgniarstwo – studia I i II stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
     Ratownictwo medyczne – studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
     Fizjoterapia – studia I stopnia, stacjonarne i niestacjonarne
     
Łap okazję i zapisz się na studia wyższe!
     Rekrutacja trwa do końca września lub wyczerpania limitu miejsc.

     
      Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna
     ul. Lotnicza 2
     82-300 Elbląg
     tel. 55 239 38 10
     
rekrutacja@euh-e.edu.pl
     
     
-------- Reklama --------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl