UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Sport

Olimpia

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Kultura

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Dawno temu

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

 • 2019-05-23 Naukowo to była czysta przyjemność

  Elbląg. Naukowo to była czysta przyjemność

  Tu pachnie, jak na budowie. - Powiedzmy sobie o betonie - zachęcał uczniów prowadzący zajęcia w laboratorium materiałów budowlanych i żelbetu. Dalej można było poznać tajemnice szyfrowania, dowiedzieć się, jak z kartki papieru wyczarować żabkę czy motylka, zagrać w grę pana Borsuka, a nawet "ugotować" sobie mydło. Festiwal Nauki i Sztuki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu to czysta przyjemność dla uczniów i przedszkolaków. Zobacz fotorelację.

 • 2019-05-15 Bezpieczni w NATO

  Elbląg. Bezpieczni w NATO

  Wieloletnie starania dyplomatyczne Polski, jak również reformy przeprowadzone w sferze obronności zaowocowały w 1999 r. przyjęciem Polski do NATO. Jak ta decyzja wpłynęła na poczucie bezpieczeństwa? Jak zmieniła się polska armia i jej zadania? O tym rozmawiano podczas konferencji w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-05-09 Mesajah gwiazdą kosmicznej imprezy

  Elbląg. Mesajah gwiazdą kosmicznej imprezy

  Pochód ulicami miasta, MasterChef Grillowania czy występ gwiazdy wieczoru - Mesajaha to atrakcje przygotowane na Turbinalia 2019. „Kosmiczna impreza” rozpocznie się 30 maja i potrwa dwa dni. Będzie się działo - zapowiada organizator, czyli Państowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu.

 • 2019-04-29 Inauguracja roku akademickiego EUH-E odbędzie się w nowym otoczeniu!

  Elbląg. Inauguracja roku akademickiego EUH-E odbędzie się w nowym otoczeniu!

  Studenci już w 2019 roku będą mieli możliwość nauki w nowoczesnym Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-04-27 To oni będą przy nas w chorobie

  Elbląg. To oni będą przy nas w chorobie

  Dla wielu z nich to kolejna ścieżka zawodowa, inni będą nią kroczyli po raz pierwszy. Za nimi 3,5 – letnie studia, wiele godzin nauki oraz praktyk. Przed sobą mają sporo wyzwań, którym będą musieli sprostać, ale entuzjazmu oraz solidnego przygotowania im nie brakuje. Absolwentki i absolwenci kierunku pielęgniarstwo na Elbląskiej Uczelni Humanistyczno - Ekonomicznej uroczyście odebrali dyplomy, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu oraz przeszli czepkowanie. - Wybraliście jeden z najszlachetniejszych zawodów, pamiętajcie o tym - mówił prof. Marek Grzybiak, dziekan Wydziału Nauk o Zdrowiu. Zobacz więcej zdjęć. 

 • 2019-04-16 Gdy plaster nie wystarczy

  Elbląg. Gdy plaster nie wystarczy

  Wiek pacjenta ma znaczenie. Podobnie, jak dieta, stan odporności, urazy, przyjmowane leki. Te czynniki mają wpływ na proces gojenia się rany. Ważny jest także rozmiar uszkodzenia i dotychczasowe leczenie. Uczestnicy konferencji naukowo-szkoleniowej pt. „Postępowanie z raną przewlekłą” poszerzali swoją wiedzę na temat tego, jak ulżyć choremu w cierpieniu i jak przywrócić mu zdrowie. - Musimy ciągle się uczyć, by skutecznie pomagać - podkreślali medycy. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-04-09 Chcą zrobić porządną imprezę dla wszystkich

  Elbląg. Chcą zrobić porządną imprezę dla wszystkich

  - Ubiegłoroczne Turbinalia nie cieszyły się dobrą opinią zarówno wśród studentów, jak i elblążan. Obchodzone było wtedy dwudziestolecie uczelni i wszyscy oczekiwali juwenaliów z prawdziwego zdarzenia – mówi Weronika Wójcik, przewodnicząca Rady Studentów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej. Rok temu świętowano skromnie, bo tylko przez dwa dni, zabrakło koncertów plenerowych dla wszystkich mieszkańców. W tym roku ma być inaczej.

 • 2019-04-08 Nagroda dla Informatyki

  Elbląg. Nagroda dla Informatyki

  Decyzją Komisji Akredytacyjnej Ogólnopolskiego Programu Akredytacji Kierunków Studiów kierunek Informatyka w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu uzyskał Certyfikat Akredytacyjny „Studia z Przyszłością” 2019 oraz Certyfikat nadzwyczajny - Laur Innowacyjności.

 • 2019-04-05 EUH-E stawia na ekonomię społeczną

  Elbląg. EUH-E stawia na ekonomię społeczną

  Rozwój gospodarczy musi iść w parze z rozwojem społecznym i to lokalnym. To jeden z wniosków konferencji naukowej, zorganizowanej w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Uczelnia również będzie wprowadzać w życie tę ideę, a to dzięki porozumieniu z władzami województwa warmińsko-mazurskiego. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-27 Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej będzie gotowe już w tym roku

  Elbląg. Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej będzie gotowe już w tym roku

  Dzięki wsparciu finansowemu Europejskich Funduszy Rozwoju Regionalnego Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej już w tym roku zostanie oficjalnie otwarte. Zobacz zdjęcia.

 • 2019-03-15 To najtrudniejszy akt w sztuce zwanej życiem

  Elbląg. To najtrudniejszy akt w sztuce zwanej życiem

  W wielu kulturach na całym świecie ludzie, którzy doszli już do takiego punktu w swoim życiu są obdarzani szacunkiem ze względu na swoją mądrość i doświadczenie. Nie oznacza to jednak, że starość nie ma swoich problemów. Dlatego wymaga ona dużej uwagi, czerpania z rozwiązań i możliwości, jakie daje dzisiejszy świat, odpowiednio zbudowanego systemu. Tym bardziej, że statystyki mówią wyraźnie: osób w podeszłym wieku będzie coraz więcej.

 • 2019-02-26 Widoczne efekty budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w EUH-E

  Elbląg. Widoczne efekty budowy Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej w EUH-E

  Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu realizuje projekt „Przebudowa i rozbudowa infrastruktury dydaktycznej Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu poprzez utworzenie Centrum Dydaktyki i Symulacji Medycznej”, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

 • 2019-02-22 Tutaj powstanie dronarium

  Elbląg. Tutaj powstanie dronarium

  Dronarium, pracownię projektowania 3D i pracownie dla kół naukowych chce zbudować Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu. Inwestycja opiewa na 20 milionów złotych i ma być gotowa do końca 2021 roku.

 • 2019-02-21 ELA dała PWSZ milion złotych

  Elbląg. ELA dała PWSZ milion złotych

  Dodatkowy milion złotych z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego trafi do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu. To nagroda za wysokie miejsce w rankingu ELA, promującym jakość nauczania w uczelniach wyższych i uwzględniającym losy ich absolwentów.

Google

Sondaż portElu

 • 2018-12-12 W święta dzielą się z innymi

  Elbląg. W święta dzielą się z innymi

  Okres Świąt Bożego Narodzenia to bardzo wyjątkowy i magiczny czas. Są to chwile, kiedy w sercach każdego z nas budzi się to co dobre, i tą dobrocią chcemy się dzielić z innymi. Jak co roku, również i tym razem studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej Elblągu podejmują różnego rodzaju przedsięwzięcia charytatywne.

 • 2018-11-22 Bezpłatne szkolenie dla pielęgniarek i położnych

  Elbląg. Bezpłatne szkolenie dla pielęgniarek i położnych

  Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu zaprasza na bezpłatne szkolenia specjalizacyjne dla pielęgniarek i położnych. Celem szkoleń jest podniesienie kwalifikacji zawodowych w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki dla pielęgniarek oraz pielęgniarstwa neonatologicznego dla pielęgniarek i położnych w dziedzinie:

 • 2018-11-19 Dyskutowali o handlu ludźmi

  Elbląg. Dyskutowali o handlu ludźmi

  W piątek (16 listopada) odbyło się sympozjum naukowe pt. Oferta pracy czy handel ludźmi. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Elbląską Uczelnię Humanistyczno-Ekonomiczną, Placówkę Straży Granicznej w Elblągu i Urząd Miejski w Elblągu.

 • 2018-11-09 100 lat Niepodległej w PWSZ

  Elbląg. 100 lat Niepodległej w PWSZ

  Wczoraj (8 listopada) w wypełnionej po brzegi auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu po raz kolejny zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. Tak uczelnia rozpoczęła świętowanie 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

 • 2018-11-05 100 lat Niepodległej w PWSZ

  Elbląg. 100 lat Niepodległej w PWSZ

  Rektor PWSZ w Elblągu zaprasza na uroczyste obchody Święta Odzyskania Niepodległości przez Polskę, które odbędą się 8 listopada o godz. 14 w auli PWSZ w Elblągu przy alei Grunwaldzkiej 137. Spotkanie zatytułowane jest: "100 lat Niepodległej".

 • 2018-10-02 Obcokrajowcy studiują w Elblągu

  Elbląg. Obcokrajowcy studiują w Elblągu

  Wzorem lat ubiegłych również i w tym roku elbląska PWSZ-tka w swoich murach gości studentów z zagranicznych uczelni partnerskich. W obecnym roku akademickim z bogatej oferty kształcenia skorzysta łącznie 23 zagranicznych studentów z Firat University (Turcja), Recep Tayyip Erdogan University (Turcja), University of South Bohemia (Czechy), University of Castilla-La Mancha (Hiszpania) i Universidad de Oviedo (Hiszpania).

 • 2018-09-24 Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w EUH-E

  Elbląg. Inauguracja roku akademickiego 2018/2019 w EUH-E

  Już po raz 17. w EUH-E zabrzmi Gaudeamus igitur. W związku z tym Rektor Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu prof. dr Zdzisław Dubiella, zaprasza na Inaugurację roku akademickiego 2018/2019, która odbędzie się 29 września o godz. 10w a uli 215 w siedzibie uczelni przy ul. Lotniczej 2 w Elblągu.

 • 2018-09-03 Studenci z Karlsruhe na elbląskiej uczelni

  Elbląg. Studenci z Karlsruhe na elbląskiej uczelni

  Już po raz trzynasty Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu przez trzy tygodnie organizuje warsztaty informatyczne dla niemieckich studentów z Walter-Eucken-Schule.

 • 2018-07-12 Co dalej z ciepłem w Elblągu?

  Elbląg. Co dalej z ciepłem w Elblągu?

  W poniedziałek 16 lipca o godz. 12 trójmiejski oddział Stowarzyszenia Młodzi dla Polski organizuje panel dyskusyjny pn. „Co dalej z ciepłem?” w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej.

 • 2018-05-23 20 km na XX-lecie PWSZ

  Elbląg. 20 km na XX-lecie PWSZ

  Już 26 maja rusza Rowerowy Rajd PWSZ w Elblągu. Uczestnicy będą mieli do pokonania około 20 kilometrów symbolizujących 20-lecie uczelni. Cykliści wystartują o godz. 11 z parkingu przy ul. Wojska Polskiego, kolejno przejadą ulicami: Bema, Armii Krajowej, Browarną, Mazurską aż do Nowakowa.

 • 2018-05-22 Uczucia i toleracja w relacjach międzyludzkich

  Elbląg. Uczucia i toleracja w relacjach międzyludzkich

  Wydział Administracji i Nauk Społecznych Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej w Elblągu zaprasza rodziców na bezpłatne warsztaty w ramach kierunku pedagogika pod hasłem „Uczucia i toleracja w relacjach międzyludzkich". Warsztaty odbędą się 27 maja o godz. 10 w siedzibie uczelni przy ul. Lotniczej 2. Wstęp wolny.

 • 2018-05-18 Studenci przejdą ulicami Elbląga

  Elbląg. Studenci przejdą ulicami Elbląga

  W najbliższy wtorek (22 maja) w godz. 12-13 studenci przejdą ulicami Elbląga w ramach pochodu "Turbinalia 2018". Informujemy, że z uwagi na przemarsz studentów na niektórych ulicach miasta mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

 • 2018-05-14 Św. Jan Paweł II inspiracją dla ludzi nauki

  Elbląg. Św. Jan Paweł II inspiracją dla ludzi nauki

  10 maja już po raz trzynasty odbyła się międzyuczelniana konferencja naukowa zatytułowana „Ku rzeczom nowym naszych czasów – inspiracje św. Jana Pawła II dla współczesności”.

 • 2018-05-08 O Janie Pawle II na konferencji

  Elbląg. O Janie Pawle II na konferencji

  Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu, Elbląska Uczelnia Humanistyczno-Ekonomiczna w Elblągu i Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Elbląskiej w Elblągu zapraszają na XIII Międzyuczelnianą Konferencję Naukową "Inspiracje Jana Pawła II dla współczesności", która odbędzie się w czwartek, 10 maja o godz. 12 w auli PWSZ w Elblągu, aleja Grunwaldzka 137.

To kupisz w pasażu portElu

Domena funkcyjna .com.pl
Karta kryptograficzna
Konto poczty elektronicznej
Odnowienie podpisu kwalifikowanego na 1 rok
Reklama