Jeszcze jeden punkt

Jeden punkt do Warmii Traveland Olsztyn tracą drugoligowi piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg po sobotniej kolejce. Lider Warmia przegrała pierwszy mecz w tym sezonie, Techtrans Darad zremisował w Bydgoszczy z Komandorem 23:23.

Piłkarze ręczni drugoligowego Techtransu Darad w Bydgoszczy rozegrali zacięty mecz. W ciągu 60 minut dwunastokrotnie na tablicy wyników pojawiał się remis.
     W ostatnich dziesięciu minutach doszło do przepychanek na parkiecie. Najpierw zawodnik Komandora uderzył w twarz Marcina Stypułkowskiego. Bydgoszczanin otrzymał czerwoną kartkę, a Stypułkowski mecz kończył z rozciętym łukiem brwiowym. Jeszcze bardzie nerwowo zrobiło się w ostatniej minucie meczu, kiedy to po rzucie Marcina Lenarczyka zrobiło się 23:23. Zawodnicy zaczęli się szarpać. Mecz został przerwany na ok. cztery minuty. Sędziowie wyrzucili z boiska dwóch elblążan Piotra Minkiewicza oraz Roberta Laskowskiego. Piłkę rozgrywali gospodarze, ale w ostatnich sekundach nie potrafili pokonać obrony Techtransu Darad i mecz zakończył się podziałem punktów.
     Niespodziewanie przegrał lider rozgrywek Warmia Traveland Olsztyn z Patrią Buk (18:21), co znacznie zwiększa sznase elblążan na wywalczenie historycznego, pierwszego, awansu do pierwszej ligi serii B.
     Techtrans Darad zagrał w składzie: Korzeniowski, Rywelski - Dąbrówka (2 bramki), Stypułkowski (3), Wedeł (2), Tkaczyk (2), Lenarczyk (2), Roszkowski (10), Minkiewicz, Bohdan, Długosz, Laskowski (2).