Pływacy na „piątkę”

Elbląg, Pływacy na „piątkę”
(fot. KMP Elbląg)

Czterech elbląskich policjantów wzięło udział w Mistrzostwach Polski MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym, które odbyły się w Szczytnie. Drużynowo oraz indywidualnie uplasowali się na piątej pozycji.

W zawodach, które odbyły się 15 grudnia, wystartowało 72 zawodników różnych służb mundurowych. Elbląg reprezentowali: nadkomisarz Karol Łapiński, starszy sierżant Rafał Żylis oraz sierżanci - Przemysław Kapała i Bartłomiej Kwaśny.
     - Najlepsi w sztafecie okazali się strażacy Szkoły Głównej Straży Pożarnej w Warszawie - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Nasi reprezentanci na dystansie 4 x 50 metrów zajęli drużynowo piąte miejsce. Indywidualnie, również na piątej pozycji, uplasował się Karol Łapiński na dystansie 100 i 50 metrów.