Poniedziałek 21-01-2019, imieniny Agnieszki, Jarosława. Dzień Babci
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Alkohol główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce

 
Elbląg, Alkohol główną przyczyną wypadków drogowych w Polsce

W Polsce każdego dnia dochodzi do kilkuset wypadków drogowych, w których życie traci średnio 10 osób. Śmiertelność na polskich drogach jest z tego powodu najwyższa całej Unii Europejskiej.

Jest poprawa, ale wciąż zbyt mała
     Liczba wypadków drogowych w Polsce systematycznie spada, jednak spadek ten jest wciąż zbyt mało zadowalający. Na krajowych drogach ginie niemalże tyle samo osób co w Niemczech lub Francji, gdzie liczba mieszkańców kraju jest o wiele wyższa niż w Polsce. Policja i rząd starają się rozwiązać ten problem poprzez zaostrzanie kar dla kierowców nieprzestrzegających przepisów ruchu drogowego oraz przez uświadamianie społeczeństwa, czym grozi zbyt szybka jazda samochodem bądź siadanie za kółkiem po spożyciu alkoholu.
     
     Szczególnie duży problem stanowią pijani kierowcy. Polska policja podczas rutynowych, codziennych kontroli łapie w całym kraju ponad 300 nietrzeźwych kierujących. To właśnie pijani kierowcy są najczęstszymi sprawcami wypadków, w których giną inni uczestnicy ruchu drogowego. Niestety, polskie społeczeństwo wciąż daje im duże przyzwolenie na wsiadanie za kierownicę. To niekorzystne zjawisko społeczne powoli zanika, dzięki licznym kampaniom i działaniom edukacyjnym, jednak proces ten będzie trwał jeszcze przez wiele lat.
     
     Przykłady wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców są bulwersujące. Pijani kierujący nierzadko zabijają na miejscu jednocześnie kilka osób. Policja wskazuje, że nietrzeźwość jest bezpośrednią przyczyną aż 10 proc. wszystkich wypadków na polskich drogach. Kierujących po alkoholu obawiają się nie tylko policjanci patrolujący drogi miast i mniejszych miejscowości, ale także inni kierowcy. Coraz częściej zdarza się, że sami kierowcy zgłaszają, iż inne pojazdy są prowadzone przez osoby po spożyciu alkoholu.
     
     Pozostałe wypadki
     Alkohol jest najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce, jednak równie częste jest przekraczanie prędkości o kilkadziesiąt kilometrów na godzinę i brawurowa jazda. Walka z piratami drogowymi jest żmudna, jednak policja znajduje nowe sposoby na ich zatrzymywanie. Jednym z nich jest wyszukiwanie w Internecie nagrań, na których widać łamanie przepisów przez pirata. Filmiki takie trafiają do sieci dzięki urządzeniom Vehicle Camera, rejestrującym to, co dzieje się na drodze przed maską samochodu. Co ciekawe, nierzadko nagrania do sieci wrzucają sami piraci, chcący pochwalić się przed innymi swoimi wątpliwymi dokonaniami. Niekiedy nagrania pojawiają się w Internecie dzięki ostrożnym kierowcom, którzy chcą napiętnować kierowców zagrażających ich bezpieczeństwu.
     
----------- Reklama -----------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl