Niedziela 16-12-2018, imieniny Albiny, Zdzisława
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Co może ofiara wypadku?

Zostałem potrącony przez samochód, doznałem poważnych obrażeń i przebywałem w szpitalu ponad dwa miesiące. Czy w związku z tym mogę dochodzić od kogoś odszkodowania, jeżeli tak, to od kogo? – pyta nasz Czytelnik.

W opisanej przez Pana sprawie może on dochodzić odszkodowania od sprawcy szkody na ogólnych zasadach, które są opisane w kodeksie cywilnym, to jest art. 415 i następne. Zobowiązanym do naprawienia szkody jest sprawca. W przypadku, kiedy został Pan potrącony przez auto, należy się spodziewać, że sprawca posiada obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej OC. W tym przypadku roszczenia odszkodowawcze powinno się zgłaszać do konkretnego ubezpieczyciela, z którym sprawca podpisał stosowną umowę.
     Mogą się zdarzyć także i takie przypadki, że sprawca nie będzie posiadał ubezpieczenia, ale nawet taka sytuacja nie pozbawia poszkodowanego możliwości skutecznego egzekwowania swojego roszczenia. W tym przypadku należy się zgłosić do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który zobowiązany jest wówczas do naprawienia szkody.
     Poszkodowany może się ubiegać o naprawienie szkody oraz zadośćuczynienie za doznaną krzywdę. Może dochodzić naprawienia szkody w postępowaniu likwidacyjnym, ale także, gdy nie jest zadowolony z jego wyniku, skierować sprawę do sądu powszechnego.
     
CPF Krislex
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie
Fototapety z Italią
Fototapety do biura
Fototapeta fizelinowa 290x260 cm - Tropiki