Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Co ze zużytym sprzętem?

Inspekcja Handlowa w Elblągu otrzymuje wiele pytań od konsumentów, dotyczących ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym.

Według tej ustawy, obowiązkiem sprzedawców detalicznych i sprzedawców hurtowych jest:
     - umieszczania w punkcie sprzedaży informacji o punktach zbierania zużytego sprzętu,
     - sprzedaży sprzętu przeznaczonego dla gospodarstw domowych wraz z informacją dotyczącą:
     a) zakazu umieszczania zużytego sprzętu łącznie z innymi odpadami wraz z wyjaśnieniem znaczenia oznakowania określonego w załączniku 3 do ustawy - jest to przekreślony kosz. Oznakowanie to powinno być umieszczone w sposób wyraźny, czytelny i trwały. Jeżeli jest to uzasadnione wielkością lub funkcją sprzętu, oznakowanie może być umieszczone na opakowaniu zbiorczym, na instrukcji obsługi lub na dokumencie gwarancyjnym,
     b) potencjalnych skutków dla środowiska i zdrowia ludzi wynikających z obecności składników niebezpiecznych w sprzęcie,
     c) masy sprzętu.
     Powyższe obowiązki dotyczą sprzętu wprowadzonego do obrotu po 21 października 2005 r. Nieprzestrzeganie tych przepisów będzie podlegało karze grzywny na zasadach i w trybie określonym w Kodeksie postępowania w sprawach o wykroczenia.
     
Radosław Rzepecki - Inspekcja Handlowa Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Konto poczty elektronicznej
Hosting WWW BIZNES
Domena .pl