Wtorek 23-04-2019, imieniny Wojciecha, Jerzego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Firma „na kliknięcie”

 
Elbląg, Firma „na kliknięcie”

Minimum formalności, zero biurokracji, koniec z kolejkami w urzędach. Teraz można zarejestrować firmę, zawiesić jej działalność oraz dotrzeć do potrzebnych danych o działalności przedsiębiorców z całej Polski przez internet.

Od 1 lipca 2011 r. obowiązuje znowelizowana Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Rozwiązania, jakie wprowadza, zapewniają przedsiębiorcom minimum formalności, procedur i ograniczenie biurokracji związanej z prowadzeniem firmy.
     Nowa ustawa wprowadza m.in. system Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Posługując się formularzem dostępnym w internecie (https://prod.ceidg.gov.pl), każdy obywatel może zarejestrować swoją firmę. Potrzebny będzie jedynie podpis elektroniczny lub profil zaufany. W ten sam sposób można również zawiesić działalność gospodarczą. Dzięki CEIDG przedsiębiorca może samodzielnie uzupełniać i aktualizować swoje dane w ewidencji.
     Jest też jeszcze jedno, bardzo ważne udogodnienie – przedsiębiorca może pobierać ze strony CEIDG niezbędne dokumenty m.in. zaświadczenie o wpisie do działalności gospodarczej. To znaczne ułatwienie i oszczędność dla osób prowadzących działalność w innym miejscu niż jest ona zarejestrowana. Z chwilą przeniesienia danych z ewidencji gminnych do CEIDG wójt, burmistrz albo prezydent miasta przestaje być organem ewidencyjnym dla przedsiębiorcy, którego wpis przeniesiono.
     CEIDG zapewnia także swobodny dostęp do danych wszystkich firm zarejestrowanych w Polsce.
     Za pośrednictwem CEIDG można także zapoznać się z zasadami prowadzenia działalności gospodarczej m.in. w zakresie praw i obowiązków pracowników i pracodawców oraz innych procedur związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.
     Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej prowadzona jest przez Ministra Gospodarki.
     Szczegóły na www.firma.gov.pl
     
oprac. OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata